Siły zbrojne

Bumar wspomoże walkę z internetowymi oszczercami

Sierżant Jacek Żebryk - fot. se.pl
Sierżant Jacek Żebryk - fot. se.pl

Bumar zapowiedział, że wspomoże batalię sierż. Jacka Żebryka z internautami obrażającymi polskich żołnierzy. Ma on przygotowane kilkadziesiąt wniosków o ukaranie za pomówienia, zniewagi lub podżegania do zabójstwa.Celem sierż. Żebryka jest postawienie przed sądem wszystkich osób stosujących agresję słowną przeciwko żołnierzom. Obecnie ma on przygotowanych 30 wniosków o ukaranie, które zamierza co tydzień wnosić do sądu.

W walkę przeciwko internetowym przestępcom chcą się włączyć także rodziny poległych żołnierzy. Chęć wsparcia finansowego dla tej kampanii wyraził największy polski koncern zbrojeniowy Bumar.

Sierż. Żebryk, który w sądzie występuje jako oskarżyciel posiłkowy, w ubiegłym roku  zgłosił do prokuratury 137 wpisów internetowych, w których znalazły się zniewagi, pomówienia i nawoływanie do zabijania polskich żołnierzy, którzy służyli lub nadal służą na misji w Afganistanie. Prokuratura uznała, że 56 osób popełniło wykroczenie. Zapadły też pierwsze wyroki. Wydały je sądy w Środzie Wielkopolskiej, Tarnowskich Górach i Będzinie.

 

(MMT)

Komentarze