Reklama

Siły zbrojne

Błaszczak o programie "Strzelnica w powiecie": 125 pozytywnych decyzji

Fot. 16 Dywizja Zmechanizowana (@16Dywizja)/Twitter

"Tylko w tym roku pozytywnie rozpatrzyliśmy już 125 ofert na budowę infrastruktury strzeleckiej w ramach programu „Strzelnica w powiecie". Kolejne inwestycje, obok już powstałych 152 strzelnic oznaczają jeszcze więcej szkoleń strzeleckich m. in. wśród młodzieży." - poinformował 23 marca br. wicepremier Mariusz Błaszczak na swoich mediach społecznościowych.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

23 marca br. Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak poinformował swoim wpisem na jednym z mediów społecznościowych, że w obecnym roku pozytywnie rozpatrzono już 125 ofert na budowę infrastruktury strzeleckiej w ramach programu „Strzelnica w powiecie". Dodał on również, że kolejne inwestycje, obok już powstałych 152 strzelnic oznaczają jeszcze więcej szkoleń strzeleckich m. in. wśród młodzieży.

Jak deklaruje ministerstwo obrony narodowej, celem konkursu ofert „Strzelnica w Powiecie" jest rozbudowa infrastruktury strzelnic w Polsce, w tym budowa strzelnic będących poza zasobami sił zbrojnych, umożliwienie prowadzenia szkolenia strzeleckiego uczniom klas mundurowych, aktywizacja organizacji pozarządowych zainteresowanych strzelectwem oraz umożliwienie szkolenia strzeleckiego żołnierzom z wykorzystaniem strzelnic będących poza zasobami wojska. Dokładne warunki, którym musi podlegać strzelnica (usytuowanie, wymagania techniczne dla strefy strzelań, kulochwytów, stanowisk strzeleckich itd.) znajdują się na stronie MON.

Czytaj też

Jak argumentował jakiś czas temu MON - konkurs ma być odpowiedzią na zwiększające się "zainteresowanie sportem strzeleckim oraz kwestiami bezpieczeństwa wśród Polaków". Jego realizacja ma przynieść "korzyści samorządom, które zyskają na swoim terenie nowoczesne i bezpieczne obiekty". "Większa liczba strzelnic zwiększy także umiejętności obywateli, które mogą okazać się przydatne w sytuacji kryzysu lub zagrożenia".

Komentarze (1)

  1. Andybuba

    Obiecali 8 lat temu i majstrują strzelnice laserowe, czyli atrapy. Konia z rzędem temu kto na tym nauczy się realnie strzelac. To akurat jedna z wielu porazek dojnej zmiany. Szkoda, bo obietnice mieli super. Skończyło się jak zwykle. Ale wybory idą i odgrzewają kotlety.