Reklama

Siły zbrojne

Błaszczak i Duda zakażeni koronawirusem

Fot. Jakub Szymczuk/KPRP
Fot. Jakub Szymczuk/KPRP

U prezydenta Andrzeja Dudy i szefa MON Mariusza Błaszczaka stwierdzono zakażenia koronawirusem. Wcześniej szef resortu obrony przebywał na kwarantannie po stwierdzeniu zakażenia u osoby z którą miał kontakt. 

Po przebyciu kwarantanny miałem zrobiony test na obecność koronawirusa; wynik niestety jest dodatni; czuję się dobrze — poinformował w niedzielę na Twitterze minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. 

Służby sanitarne skierowały na kwarantannę szefa MON Mariusza Błaszczaka po tym, gdy w ubiegłą niedzielę stwierdzono koronawirusa u osoby, z którą miał kontakt. Szef MON przebywał w izolacji, podczas której pracował i był w kontakcie z dowódcami i współpracownikami. Szef MON informował w poniedziałek, że nie ma żadnych objawów choroby.

Z kolei w niedzielę Błaszczak poinformował, że po odbyciu kwarantanny w wyniku przeprowadzonego testu stwierdzono u niego zakażenie koronawirusem. "Po przebyciu kwarantanny miałem zrobiony test na obecność koronawirusa. Wynik niestety jest dodatni. Czuję się dobrze. Uważajmy na siebie i stosujmy się do zasad sanitarnych" - napisał na Twitterze szef MON.

Czuję się dobrze i najbliższe dni spędzę w samoizolacji, będę pracował zdalnie, nie ma z tym żadnego problemu, jestem w pełni sił, mam nadzieję, że tak pozostanie — oświadczył z kolei w sobotę prezydent Andrzej Duda, u którego stwierdzono zakażenie koronawirusem (nie związane z zakażeniem szefa MON).

"W wyniku przeprowadzonego testu wiem, że jestem chory na koronawirusa, nie odczuwałem i nie odczuwam żadnych symptomów, zwłaszcza tych najbardziej typowych jak zanik smaku, zanik węchu, niczego takie nie miałem i nie mam" - powiedział Duda w nagraniu zamieszczonym na Twitterze.

"Czuję się dobrze i najbliższe dni, kiedy będę w samoizolacji razem z żoną zresztą, będę oczywiście pracował zdalnie. Nie ma z tym żadnego problemu, jestem w pełni sił, mam nadzieję, że tak pozostanie" - dodał Duda.

Przeprosił tych wszystkich, którzy są narażeni na procedury kwarantanny w związku z tym, że spotykali się z nim w ostatnich dniach. "Gdybym odczuwał jakiekolwiek symptomy koronawirusa, proszę mi wierzyć, wszystkie spotkania byłyby odwołane" - powiedział Duda.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama