Reklama

Siły zbrojne

Awanse i pożegnania z mundurem

29 czerwca br. dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych gen. dyw. Jarosław Mika pożegnał żołnierzy odchodzących z zawodowej służby wojskowej oraz wręczył decyzje oficerom wyznaczonym na wyższe stanowiska służbowe.

Jak informuje ppłk Szczepan Głuszczak, z mundurem pożegnał się min. generał brygady pil. Tomasz Drewniak, były Inspektor Sił Powietrznych, który dzień wcześniej odbył swój ostatni, pożegnalny lot na samolocie szkolnym TS-11 Iskra. Jak sam przyznał, trudno powstrzymać wzruszenie w takich chwilach.

-Na takie momenty nie ma mocnych. Łza się w oku kręci.- opowiadał generał Drewniak, który spędził w armii 34 lata. Na placu apelowym przyszli go pożegnać koledzy i koleżanki, z którymi służył w jednostkach wojskowych, później w Dowództwie Sił Powietrznych, czy w końcu w Dowództwie Generalnym RSZ. -Dziękuję za każdą spędzoną razem chwilę, za wasz wysiłek i wkład w rozwój sił powietrznych- podsumował generał Drewniak.

Fot. ppłk Szczepan Głuszczak

-Bogaty dorobek, doświadczenie, etos oficera, przywiązanie do tradycji, zaangażowanie w wykonywane obowiązki. Tak mogę opisać Pana Generała. Tak Pan Generał został wychowany, tak przygotowany do wykonywania swoich zadań. - mówił dowódca generalny.

Zwracając się do odchodzących podziękował im za ich wkład w budowanie bezpiecznej Polski. Odniósł się także do nowych wyzwań jakie przed nimi stoją.  -Panowie wszystkiego dobrego życzę Wam na nowej drodze. Szybkiej adaptacji do nowych warunków. Gratuluje Wam wspaniałej służby. Dziękuję za Wasze dokonania –zaznaczył generał Mika.

Na nowe stanowiska służbowe zostali wyznaczeni gen. bryg. Stanisław Kaczyński, płk Adam Marczak oraz kmdr Bogdan Tomaszycki. Oprócz generała Drewniaka, z mundurem pożegnał się płk Ryszard Berent.

Fot. ppłk Szczepan Głuszczak

Reklama

Komentarze (2)

  1. Sceptyk

    W wojsku nie ma awansów, są mianowania i wyznaczenia na stanowiska.

  2. olaf39

    I dziura w budżecie znowu powiększona...emerytury nie z tej ziemi bez końca...

Reklama