Reklama

Siły zbrojne

Anakonda 2018 w obiektywie [GALERIA]

Fot. Rafał Lesiecki / Defence24.pl
Fot. Rafał Lesiecki / Defence24.pl

Strzelania w wykonaniu czołgów PT-91 Twardy, amerykańskich haubic M109A6 Paladin i polskich moździerzy Rak, a także działania wojsk inżynieryjnych - to tylko niektóre epizody, które można było zobaczyć na ćwiczeniu Anakonda 2018. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć wykonanych podczas tych manewrów.

[GALERIA_19959]

Anakonda 2018 to największe w tym roku ćwiczenia wojskowe w naszym kraju. Na terytorium Polski bierze w nich udział ok. 12,5 tys. żołnierzy, dodatkowo na Bałtyku i – po raz pierwszy – w Estonii, na Litwie i Łotwie kolejne 5 tys. Manewry na poligonach rozpoczęły się 7 listopada i potrwają do 16 listopada. Na przełomie listopada i grudnia zostanie rozegrana jeszcze część dowódczo-sztabowa wspomagana komputerowo.

Reklama

Komentarze (8)

 1. ccc

  Największe wrażenie na mnie zrobił dalekosiężny Hibneryt potem 40 letnie T-72 no i "afrykańskie" maskowanie Rosomaków, że nie wspomnę o "przeciwpancernych" 30 letnich Mi-24 .... słabsi niż przed II WŚ.

 2. db+

  @Naczelny. Nie narzekaj. W zeszłym roku na Dragonie mieli jeszcze do kompletu hełmy wz. 67. Także jest postęp:)

 3. obserwator

  A na zdjęciach: zaawansowane maskowanie na Rosomakach i Rakach - widoczny jest napis: "COCOA BEANS" ;)) To z LUBAWY? Czy raczej z UNRRA'y? To już własnych jutowych worków nie mamy? A może to w ramach transferu technologii? Przepraszam za same pytania ...

 4. Rzyt

  Jak ja bardzo nie lubię polskiego trybu zarządzania pieniędzy podatnika bez jakich kolwiek konsekwencji...za to, że rosomak wplaw nie przekracza rzeki ktoś winien stołek stracić... To po to te wymogi plywalnosci i inne bzdury... Zenada

 5. marian

  @cosma A wiesz ile kosztuje taki kamuflaż? Czy wiesz po ilu miesiącach w słońcu i deszczu traci swoje właściwości? Czy przeciwnik widząc dziś taki kamuflaż na każdym naszym pojeździe nie przygotuje się zawczasu, aby go szybciej wykrywać? Ile minut w razie W zajmie założenie tego kamuflażu? Ja nie znam odpowiedzi na te pytania, ale może warto je sobie zadać.

 6. cosma

  czy rosomaki zapomniały jak się pływa , czy może woda za płytka za głeboka za zimna lub za ciepła i co to za szmaty , to nowy kamuflaż z lubawy ?

 7. iras

  Naczelny - W inżynieryjnych stare kałasze 7,62, a w całej reszcie stare kałasze 5,56 pod nazwą Beryl.

 8. Naczelny

  Widzę, że w wojskach inżynieryjnych nadal stare kałasze 7,62 mm.

Reklama