Reklama

Siły zbrojne

1000 godzin nalotu na samolocie M-346 Bielik

Autor. Filip Klimaszewski / DGRSZ

Mjr Adrian Chudziński to drugi pilot w historii Sił Zbrojnych RP, który przekroczył imponujący próg 1000 godzin nalotu na tym typie samolotu.

Reklama

Mjr pil. Adrian Chudziński „Chudy” z 41. Bazy Lotnictwa Szkolnego przekroczył 1000 godzin nalotu na samolocie M346 Bielik. Do przekroczenia tej imponującej liczby doszło podczas nocnego lotu szkolnego. - Wykonywałem wtedy lot, jako Flight Lead, czyli prowadzący formację dwóch samolotów - mówi pilot z 41. Bazy Lotnictwa Szkolnego.

Reklama

Warto podkreślić, że nalot życiowy mjr. Chudzińskiego to 1800 godzin.

Czytaj też

Mjr Adrian Chudziński jest zastępcą dowódcy 48. Eskadry Lotniczej. Na co dzień zajmuje się szkoleniem podchorążych Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie. Ponadto jest pilotem doświadczalnym na M-346. Od tego roku wykonuje loty pokazowe w M-346 Demo Team. Debiutował podczas tegorocznych Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show Radom 2023.

Reklama
Reklama

Komentarze (4)

 1. Future

  To mógłby napisać wiarygodną ocenę Bielika 👍

  1. Dudley

   Ocena wiarygodna, to pewnie była by taka że jak już uniesienia się w powietrze to jest ok. Tylko z tym "uniesieniem" jest problem. Sprawność maszyn to ok 50%. Brak części i długie naprawy.

  2. Davien3

   Dudley sprawność naszych M346 to 54% A jest tak niska bo PiS zawalił zakup czesci i serwis Ale i tak lata 9 z 16 samolotów Gorzej ze nie ma instruktorów do szkolenia pilotów.

 2. Prezes Polski

  Lepiej byłoby mieć czterech pilotów z nalotem po 400 niż jednego z 1800.

  1. Dudley

   Jak się ma kilku instruktorów, zamiast kilkunastu/dziesięciu, to nie na dziwne. A nowi się nie garnki do tej roboty, bo się nie opłaca.

 3. JakubG

  Gratulacje dla pana Adriana :) Świetny występ w Radomiu, na prawdę dynamicznie lata ten samolot.

 4. Ma_XX

  nalot robi swoje - widziałem Chudego na AirShow i nie powiem - klasa sama w sobie

Reklama