Rosomak S.A. wesprze transportery z Międzyrzecza

9 lutego 2016, 13:48
Fot. Rosomak S.A.
Reklama
Defence24
Defence24

45. Wojskowy Oddział Gospodarczy ogłosił, że dokonał wyboru podmiotu, który wykona naprawę i konserwację pozagwarancyjną transporterów kołowych Rosomak. Ogłoszenie ma charakter ex ante, zamawiane usługi będą wykonywane na rzecz 17. Brygady Zmechanizowanej z Międzyrzecza.

45. Wojskowy Oddział Gospodarczy w Wędrzynie poinformował o wyborze wykonawcy na naprawy i konserwacje pogwarancyjne i pozagwarancyjne transporterów kołowych Rosomak. Ogłoszenie ma charakter ex ante, z tego powodu nie jest jeszcze znana dokładna wartość transakcji, trwają ustalenia w sprawie szczegółów umowy. Naprawiany sprzęt ma pochodzić z 17. Brygady Zmechanizowanej z Międzyrzecza.

Zamówienie realizowane ma być w trybie procedury negocjacyjnej bez publikacji ogłoszenia o zamówieniu/uprzedniego ogłoszenia, jest to zgodne z art. 31 dyrektywy 2004/18/WE Unii Europejskiej, gdy zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki.

Zgodnie z informacją zamieszczoną w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej spółka Rosomak S.A. z Siemianowic Śląskich została wybrana do realizacji zamówienia z uwagi na ochronę praw wyłącznych. Jest jedynym podmiotem posiadającym prawa i licencję, na wytwarzanie, naprawy, sprzedaż części zamiennych oraz sprzedaż i promocję KTO Rosomak na zasadzie wyłączności na obszarze RP, a także na świadczenie innych posprzedażowych usług serwisowych, a więc na usługi objęte przedmiotem zamówienia.

Spółka Rosomak S.A. produkuje na licencji i rozwija transportery opancerzone tego typu. Niedawno odbyła się pierwsza dostawa pojazdu, przeznaczonego dla użytkownika eksportowego.

Czytaj więcej: Pierwszy eksportowy Rosomak przekazany. "Wygrywamy przede wszystkim wysoką jakością"

 

 

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
Reklama
Norweg
wtorek, 9 lutego 2016, 14:50

To pewnie w cenie promocyjnej będą te naprawy)

autor
środa, 10 lutego 2016, 07:34

czy ktoś może mi wyjaśnić dlaczego takie przetargi nie mają charakteru centralnego a ogłaszane są przez poszczególne jednostki ? Czy takich przetargów nie powinno ogłaszać ministerstwo ?

lol
wtorek, 9 lutego 2016, 22:15

Zbudowali, to kto ma to naprawiać? Bumar? :D

Tweets Defence24