Przemysł Zbrojeniowy

Roboty PIAP wesprą Straż Graniczną na lotniskach

  • Do tej pory jedynym użytkownikiem poza USA, który otrzymał Super Hornety jest Australia, fot. Bidgee, Wikipedia, CC BY-SA 3.0 au

Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP zrealizował dostawy trzech kompletów mobilnych robotów IBIS wraz z wyposażeniem dodatkowym dla Straży Granicznej w Gdańsku, Wrocławiu i Modlinie.

Roboty służyć będą na terenie portów lotniczych w celu zwiększenia bezpieczeństwa. Są to już kolejne – po Warszawie, Poznaniu i Katowicach – roboty Ibis, które znalazły się na wyposażeniu lotnisk.

IBIS PIAP
Fot. PIAP

Ibis jest robotem przeznaczonym do działań pirotechnicznych i prowadzenia rozpoznania. Po zamontowaniu dodatkowych urządzeń może być wykorzystywany do neutralizacji niebezpiecznych ładunków, rozpoznania chemicznego i działań ratowniczych.

IBIS PIAP
Fot. PIAP

Zakupione dla Straży Granicznej roboty Ibis posiadają szereg urządzeń dodatkowych zwielokrotniających ich zastosowanie i znacznie ułatwiających pracę funkcjonariuszom. Są to m.in.: uchwyt do przenośnego urządzenia rentgenowskiego, uchwyt do wyrzutnika pirotechnicznego, wymienne szczęki chwytaka do podejmowania i przenoszenia przedmiotów wielkogabarytowych oraz zestaw negocjacyjny.

Komentarze (1)

  1. gość

    Zestaw negocjacyjny- powiększony multitool + opalarka i wiertarka