Rheinmetall modernizuje system obrony powietrznej RPA

27 marca 2014, 15:04
Fot. Rheinmetall
Reklama
Defence24
Defence24

Koncern Rheinmetall podpisał kontrakt na modernizację systemu obrony przeciwlotniczej Republiki Południowej Afryki. Istotnym jej elementem jest implementacja modułów dowodzenia i naprowadzania systemu Oerlikon Skyshield. 

Zastosowanie systemu przeciwlotniczego Skyshield znacznie poprawi możliwości operacyjne stosowanych przez RPA zdwojonych działek przeciwlotniczych Oerlikon. Część z nich zostanie zmodyfikowana do standardu umożliwiającego zastosowanie amunicji programowalnej Ahead. 

Połączenie tych dwóch technologii ma znacznie zwiększyć możliwości obrony celów o znaczeniu strategicznym, takich jak parlament, elektrownie, instalacje wojskowe a także obiekty sportowe. Ma przeciwdziałać na szerokie spektrum ataków powietrznych oraz zagrożeń terrorystycznych i związanych z asymetrycznymi działaniami bojowymi. 

Umowa, której wartość nie została ujawniona, obejmuje też obsługę logistyczną i szkolenie personelu. Kontrakt ma zostać zrealizowana do roku 2017.

 

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 5
Reklama
tomicki1914
czwartek, 27 marca 2014, 20:35

Ciekawe jak nasza obrona p-lot chce zwalczać śmigłowce ( z wiadomego państwa nazwy nie wymienię aby nie być podejrzany o jakąś fobie ) standardowo już uzbrojone w rakiety p-pancerne o zasięgu 8-10 km. działkiem 23mm. Na w/w dystansie z owego kalibru ciężko trafić w stodołę a nie w manewrujący z prędkością ok. 200 km/h cel, skuteczność Gromów też może być już problematyczna. Można mieć pobożne życzenie aby śmigłowce z tego państwa miały ochotę podlatywać na dystans 2-3 km. aby nasze armatki mogły je skutecznie porazić. Wobec powyższego w niezbyt różowych barwach widzę szanse przetrwania na polu boju naszych cennych Leo i Rosomaków. Podzielam opinię co do naszych zielonych trepów, że z układu warszawskiego to towarzystwo wyszło tylko układ warszawski jakoś z nich wyjść nie może.

ja
czwartek, 27 marca 2014, 17:29

Na temat HYDRY z działkiem 35mm cisza! Gotowa od kilku lat a wojsko zadowala się działkami 23mm. Żenada!

35ka
czwartek, 27 marca 2014, 17:27

Dalej będą klepać 23,ponoć mają dołożyć pozłacane felgi w kołach, nasi generałowie mentalnie są dalej w Układzie Warszawskim ,posiadają wielką odporność na nowinki techniczne. Taki zielony beton.

Odra
czwartek, 27 marca 2014, 15:38

Kiedy będzie wdrożona nasza Hydra z ZMT Tarnów? Ile jeszcze na to trzeba czekać? Wtedy rozstawi się automatyczne, bezzałogowe stanowiska OPL Hydra? Tanie, łatwe do transportu, które będzioe można rozstawić koło każdego większego zakładu czy jednostki wojskowej albo mostu. A co z minami przeciwśmigłowcowymi z WZU z Grudziądza? są jakieś zakupy tego?

buk
czwartek, 27 marca 2014, 17:32

Rpa miało to kupić?

Tweets Defence24