Reklama

Siły zbrojne

Przetarg na mundury dla Wojsk Specjalnych

Fot. wojskaspecjalne.wp.mil.pl/
Fot. wojskaspecjalne.wp.mil.pl/

3. Regionalna Baza Logistyczna w Krakowie ogłosiła zamiar zamówienia 3 899 kompletów mundurów dla Wojsk Specjalnych z opcją kupienia dodatkowo do 1949 kompletów. Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału mija 25 maja br. 

Przedmiotem zamówienia z 3. Regionalnej Bazy Logistycznej jest dostawa przedmiotów umundurowania i wyekwipowania - mundur polowy Wojsk Specjalnych w ilości 3 899 kompletów. Zamówienie objęte jest prawem opcji – w jej ramach zamawiający może zakupić dodatkowo do 1 949 kompletów. Sprzęt ma trafić do składu w Jawidzu w woj. lubelskim. 

Kryteriami wyboru najkorzystniejszej oferty są: cena oferty brutto (60%), termin wykonania zamówienia (20%) oraz gwaranacja (20%).  Zamawiający wymaga, aby zamówienie zostało wykonane od dnia zawarcia umowy w terminie wynikającym z oferty najkorzystniejszej. Zamawiający zastrzega jednak, że nie krótszym niż 45 dni od podpisania umowy oraz nie dłuższym niż 120 dni od podpisania umowy. Każdy wykonawca przystępujący do przetargu musi wnieść wadium w wysokości 16 000 PLN.

Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału dla zainteresowanych podmiotów upływa 25 maja 2017 roku o godz. 9:00.

Reklama

Komentarze (17)

 1. wujo

  Ostatnio miałem okazję spotkać się z paroma specjalsami. Byli w kurtkach wojskowych (zielonych). Wszystkie ten sam model - każda w innym odcieniu bo z innej partii zamówień. To jest żałosne.

  1. Ferf

   To normalne każda tkanina blaknie. Za to ciekawe czy ten kamo dromader wejdzie? Efekt rozmycia ma całkiem dobry.

 2. zxxc

  Jak to, bez dialogu technicznego?

 3. JASIO co wie

  mundury powinny charakteryzować się obniżoną termiką żołnierz nie powinien być widzialny w prostej termowizji powinny mieć kieszenie na wkładki kulo i odłamko odporne,mundur powinny mieć wzorki cyfrowe ..dla ogłupienia kamer cyfrowych ,strój ma być wodoodporny prze co najmniej 3 godzin w rzęsistym deszczu w mundurze powinny być obligatoryjnie montowane pakiety medyczne ,żywnościowe, opchm,pałatka uniwersalna , w taki sposób by żołnierzowi nie ograniczały ruchu i nie wyglądał jak salceson z setką wypustek... a jak nie wiedzą niech podglądną trendy w surwiwalu i przejrzą na oczy ..

  1. Borusław Powolny

   KIESZEŃ NA SMARTFONA!!! Zapomniałeś o najważniejszym - kieszeń na smartfona i druga na super długopis MON.

  2. Forumowicz

   Uważam że nowo pozyskiwane mundury powinny zapewniać już pełną sieciocentryczność, przesył danych kanałem Link-16, powinny również zapewniać ochronę balistyczną umundurowanych w standardzie STANG 4569, level 4. oraz konforemne zbiorniki amunicyjne. Jako że będą to mundury dla wojsk specjalnych, muszą one zwiększać świadomość sytuacyjną żołnierzy poprzez zainstalowanie sensownych sensorów i systemu zobrazowania pola walki we wszystkich kierunkach. Para umundurowania czyli komplety dla 2 żołnierzy powinny zapewniać możliwość działania w systemie hunter-killer

 4. Pozdrawiam

  Te mundury to pierwszy etap modernizacji technicznej. Siedząc w fotelu w takim mundurze dużo szybciej czyta się opisy ofert złożonych na helikoptery i Wisłę. Na początku było wiele obietnic już nieliczni wierzą...

 5. rewa

  A nie można kupić 4000 mundurów z opcją na 2000? tylko takie zamówienie od czapy....

  1. Maho

   Mówisz, że zamówienie według potrzeb jest od czapy? Masz rację lepiej przewymiarować zamówienie albo nie doszacować byleby ładne okrągłe cyferki wychodziły.

 6. Eagle

  Fantastycznie! Zamiast nowych śmigłowców, będą nowe mundury :)

  1. skipper

   najlepiej się stroić.A śmigłowców jak nie ma tak nie ma

 7. Danisz

  Specjalsom nie potrzeba wymiany mundurów, tylko śmigłowców!

  1. łuki

   A własnie, że potrzeba ... inaczej zaraz znajdzie się jakiś medialny ekspert i dowiemy się, że takiej koszmarnej sytuacji jeszcze nie było, szok i przerażenie już 3 miesiąc czekają na śmigłowce a mundury pożyczają od harcerzy

 8. pewny

  Wreszcie wszystko działa tak jak powinno. Szybkie zapotrzebowanie, szybka odpowiedź.

  1. Max Mad

   A wcześniej to nago chodzili... ta sama procedura, ten sam tryb zamówień od lat ale "wreszcie wszystko działa" teraz. Normalnie magia i fatamorgana.

 9. Realista

  w Polsce przez 45 % roku mamy liście do tego 29.7 % to lasy wiec kupią przejściówkę lub Błotno pustynny ewentualnie miejski/skalny ...

  1. Husar

   Jest taki wzór kamauflażu MAPA idealny wpisany w nasze warunki ale opracowali go na ASP więc chyba go uwalą. A specjalsi to raczej operują poza Polską więc i mundury mają inne np pustynne co jest zrozumiałe. Tyle że niektórzy lokalni oficerowie też się stylizują na specjalsów i to już jest komiczne.

 10. a-i

  Czy to nie przypadkiem ta sama baza co kupowała najdroższe na świecie traktory ?? Ciekawe jak tamta sprawa się zakończyła bo jakoś cicho na ten temat w mediach.

 11. ja

  To będzie jeden z najważniejszych obecnie przetargów na modernizację polskiej armii. Mam pytanie ,dlaczego nasi wojskowi kupują umundurowanie w różnych odcieniach w zależności od kolejnych zamówień. Chyba coś tu jest nie tak. Mam nadzieję że z amunicją jest już OK.

 12. wera

  Te ilości to jakieś od czapy. Czemu nie 4000 mundurów plus opcja na 2000? szkoda że nie zamawiają jeszcze połówek.

  1. Kowal

   Od czapy to byłoby właśnie 4000 a nie 3899. Wiedzą ile mają dokładnie żołnierzy to i są w stanie dokładnie oszacować zapotrzebowanie.

 13. tak tylko...

  Wiem, że dla wielkości i sprawności funkcjonowania państwa jest to prawie bez znaczenia, ale jakże łatwo dajemy się prowokować obcym siłom by opluwać samych siebie, własne państwo i naszych żołnierzy... Więcej szacunku do samych siebie życzę czytelnikom, nie dajmy się prowokować.

 14. wybrany

  jakość tych mundurów jest taka, że nikt nie chce ich nosić !!!!!

  1. Kowal

   Których konkretnie? Wz.93 faktycznie był fatalny ale każdy następny już był dużo lepszy a te dla WS są już co najmniej dobre.

 15. KrzysiekS

  Najlepiej co nam wychodzi "zakup umundurowania"

 16. Roman

  Tylko podawanie do publicznej wiadomości dokładnej lokalizacji magazynu gdzie ma trafić to spec umundurowanie jest chyba nie najbardziej wskazane.

 17. Autor Destruktor

  i pewnie w tym kamuflażu przystosowanym do polskich warunków jak pięść do nosa.

Reklama