Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

XX MSPO - Egipt zainteresowany systemem szkolno - treningowym dla broni strzeleckiej

  • Po lewej gen. Medhat Zaky, po prawej żołnierze z Centrum Szkolenia Wojskowego Ląd w Poznaniu - fot. M. Toboła
    Po lewej gen. Medhat Zaky, po prawej żołnierze z Centrum Szkolenia Wojskowego Ląd w Poznaniu - fot. M. Toboła

5 września br. podczas XX MSPO członkowie delegacji Egiptu, której przewodniczy gen. bryg. Medhat Kamal Zaky, testowali system szkolno-treningowy Orlik produkowany przez polski przemysł.Delegacja egipska, która kończy dzisiaj swój pobyt w Kielcach jest zainteresowana pozyskaniem systemu dla broni strzeleckiej. Przykładem takiego systemu jest Orlik, który został opracowany przez szczecińską firmę Autocomp Electronic  Sp. z o.o.

Orlik może być wykorzystywany, m.in. do nauki i doskonalenia umiejętności zgrywania przyrządów celowniczych broni strzeleckiej (głównie: pistolety maszynowe, 7,62 mm kbkAK oraz 5,56 mm BERYL wz.96 i opcjonalnie inne) w okresie szkolenia podstawowego żołnierza  poprzez możliwość bezpośredniej obserwacji na monookularze przez strzelającego lub/i instruktora punktu trafienia oraz ruchów broni w trakcie celowania.

Niewątpliwą zaletą tego systemu jest możliwość szkolenia w każdych warunkach atmosferycznych i porze dnia.

Gen. bryg. Medhat Kamal Zaky osobiście przetestował możliwości Orlika, co widać na zdjęciu poniżej.Po zapoznaniu się ze sprzętem, Egipcjanie w krótkiej rozmowie z przedstawicielem Defence24.pl wyrazili uznanie dla organizatorów MSPO, za doskonałe przygotowanie imprezy. Podkreślili także, że nasze kraje łączy wieloletnia, dobra współpraca w dziedzinie przemysłu obronnego. Zwrócili jednak uwagę na problem współpracy polskiego przemysłu z partnerami z Izraela.

(MMT)

 
Reklama

Komentarze

    Reklama