Przemysł Zbrojeniowy

WZU wyremontują systemy rakiet przeciwlotniczych

Fot. LutzBruno/WikimediaCommons, CC BY 3.0
Fot. LutzBruno/WikimediaCommons, CC BY 3.0

Wojskowe Zakłady Uzbrojenia S.A. zajmą się wykonaniem remontu sprzętu rakietowego do elaboracji, przewozu i załadunku rakiet w latach 2018-2019 - poinformował 12 Wojskowy Oddział Gospodarczy. 

Przedmiotem zamówienia jest dokładnie wykonanie remontu sprzętu rakietowego oraz sprzętu do elaboracji, przewozu i załadunku rakiet w latach 2018 - 2019 i obejmuje zadania: wykonanie remontu głównego z modyfikacją przeciwlotniczego zestawu rakietowego 2K12 KUB, wykonanie pokryć namiotów do zestawu technologicznego pzr OSA i KUB i wykonanie remontu głównego ograniczonego części specjalnej STZ 9T22B wraz z remontem podwozia ZIŁ 157.

Wiadomo, że WZU zajmie się częścią zamówienia dotyczącą remontu sprzętu rakietowego do elaboracji, przewozu i załadunku rakiet w latach 2018-2019, która ma na celu "przywrócenie pełnej sprawności technicznej, zmniejszenie kosztów eksploatacji, remontów i napraw bieżących oraz zwiększenie niezawodności ich pracy, a tym samym osiągnięcia zdolności do realizacji zadań w ramach systemu obrony powietrznej". Całkowita końcowa wartość zamówienia to ponad 28,228 mln PLN brutto, a realizowane było ono w ramach procedury negocjacyjnej bez publikacji ogłoszenia o zamówieniu.

Przypomnijmy, że 20 grudnia 2013 roku Inspektorat Uzbrojenia oraz Wojskowe Zakłady Uzbrojenia zawarły umowę w sprawie modernizacji wozów rakietowych systemu Osa-AK/AKM do standardu Osa-P. Kontrakt miał wartość 76,3 mln złotych. 

Zakres modyfikacji zestawów Osa objął już m.in. takie elementy jak zamontowanie systemu IFF, głowicy optoelektronicznej dalekiego zasięgu, czy wymiany starych modułów sterowania na nowoczesne cyfrowe rozwiązania. Zestawy 9K33 OSA w służbie zastępowane będą przez nowe systemy Narew. 

Komentarze