WCBKT S.A. wykonało linię technologiczną CARGO na lotnisku Katowice AIRPORT w Pyrzowicach

14 stycznia 2021, 08:26
1.20201210_150025
Linia technologiczna Cargo na lotnisku Katowice AIRPORT w Pyrzowicach / Fot. WCBKT S.A.

Wojskowe Centralne Biuro Konstrukcyjno-Technologiczne S.A., spółka z Polskiej Grupy Zbrojeniowej, zrealizowała kolejny projekt w segmencie CARGO. Firma dostarczyła oraz wykonała linię technologiczną CARGO obsługującą  załadunek i rozładunek towarów przesyłanych transportem drogowym. CARGO w Pyrzowicach jest tzw. punktem integracji frachtu, w której to bazie będą konsolidowane ładunki z kilku miejsc w Polsce oraz ze Lwowa, Koszyc i Ostrawy .

Reklama

Linia technologiczna zaprojektowana i wyprodukowana przez WCBKT S.A.  jest wykorzystywana w uruchomionej  na początku stycznia bazie dla frachtu lotniczego na lotnisku Katowice AIRPORT w Pyrzowicach.

Systematycznie powiększamy nasz wkład w rozwój segmentu transportu ładunków lotniczych w Polsce, sukcesywnie realizując kolejne, coraz ambitniejsze projekty. Najlepszym potwierdzeniem naszych kompetencji jest fakt, że na nasze rozwiązanie zdecydował się operator największego regionalnego lotniska typu cargo, Katowice AIRPORT.  - podkreśla Piotr Kisiel Prezes Zarządu WCBKT S.A.

Wśród projektów zrealizowanych przez WCBKT S.A. można wymienić rozwiązania zastosowane w ubiegłym  roku  min. w obiektach Poczty Polskiej i wykorzystywane przez największe firmy  handlingowe  działające w Polsce.

image
Linia technologiczna Cargo na lotnisku Katowice AIRPORT w Pyrzowicach / Fot. WCBKT S.A.
image
Linia technologiczna Cargo na lotnisku Katowice AIRPORT w Pyrzowicach / Fot. WCBKT S.A.

WCBKT S.A. od wielu lat dostarcza, opracowane i produkowane w spółce urządzenia naziemnej obsługi statków powietrznych (NOSP), które są wykorzystywane do obsługi wszystkich typów statków powietrznych.

WCBKT S.A. jest w tej chwili jedynym przedsiębiorstwem, które może kompleksowo obsługiwać Polskie lotniska, począwszy od urządzeń NOSP poprzez sprzęt hangarowo-lotniskowy, a kończąc na w pełni wyposażonych nowoczesnych liniach technologicznych dla terminali Cargo.

Należy także podkreślić, że urządzenia NOSP i wyposażenie hangarowo-lotniskowe  znajdujące się w ofercie WCBKT S.A. spełniają wszystkie wymagane normy i certyfikaty dotyczące jakości i bezpieczeństwa.

 

Artykuł przygotowany przez WCBKT S.A.

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
Reklama
zorro
piątek, 15 stycznia 2021, 01:56

"Wojskowe Centralne Biuro Konstrukcyjno-Technologiczne S.A., spółka z Polskiej Grupy Zbrojeniowej" normalnie jak w polskim wojsku, żadnej broni.

ttt
czwartek, 14 stycznia 2021, 22:14

kurtyne opuszcza 2 gosci stojacych na tych rampach zewntetrznych, albo przy zamknietym "szlabanie" podlaczajac ten niebieski silnik ps nazywanie rolek w podescie metalowym 'linia technologiczna' troche na wyrost

kibic
czwartek, 14 stycznia 2021, 10:33

Lepiej niech robią takie instalacje, niż gdyby mieli miec postojowe, ale temat chyba daleki od wojskowości. Może to jest jakaś recepta na utrzymanie przy życiu naszej "zbrojeniówki", chociaż chyba lepiej by było, gdyby takie biuro miało dużo pracy przy opracowywaniu tymczasowych mostów, schronów, drabinek do obsługi samolotów i innych takich. Tak przy okazji, to zdjęcie reklamujące nie powinno pokazywać wrót z podejrzanie krzywą kurtyną.

Tweets Defence24