Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Ukraina nawiązuje współpracę z krajem NATO o produkcji pocisków moździerzowych

Autor. Sztab Generalny Ukrainy/Facebook

Pociski moździerzowe kalibru 120 mm to pierwszy efekt współpracy produkcyjnej, którą podjęliśmy z jednym z państw członkowskich NATO; niedawno zawarto stosowną umowę z ukraińskim resortem obrony, dzięki czemu amunicja wkrótce trafi do naszej armii - oznajmił w czwartek ukraiński państwowy koncern zbrojeniowy Ukroboronprom.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

W przedsięwzięciu bierze udział wiele zakładów, w tym fabryki zlokalizowane w jednym z krajów Europy. Amunicja moździerzowa kalibru 120 mm to jeden z najbardziej przydatnych na froncie rodzajów pocisków artyleryjskich, szeroko wykorzystywany przeciwko rosyjskim najeźdźcom - czytamy w komunikacie koncernu na Facebooku.

Czytaj też

Ukroboronprom wyjaśnił, że przy użyciu pocisków kalibru 120 mm można razić cele wroga oddalone o 7-8 km, w tym m.in. konstrukcje inżynieryjne i lekkie pojazdy opancerzone.

Reklama

Państwowe przedsiębiorstwo oznajmiło, że już wcześniej rozpoczęło za granicą produkcję amunicji moździerzowej kalibru 82 mm, ale dopiero pociski kalibru 120 mm są efektem kompleksowej współpracy technologicznej Kijowa z zachodnimi sojusznikami.

Czytaj też

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (2)

  1. Spinoza

    W walce w zwarciu działo polowe kal. 155 mm ma dużą siłę ognia, więc istnieje ryzyko uszkodzenia sojuszników podczas wsparcia ogniowego. Tak więc moździerze 82 mm i 120 mm są preferowane do wsparcia ogniowego w walce w zwarciu. Czy polskiej armii wystarczy moździerzy?

  2. Thorgal

    ""Ukraina nawiązuje współpracę z krajem NATO o produkcji pocisków moździerzowych"" Jak to ładnie i doniośle brzmi......

Reklama