Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Systemy antydronowe i radiostacje programowalne. Rohde & Schwarz na MSPO 2018 [Defence24 TV]

Podczas targów MSPO 2018 firma Rohde & Schwarz pokazała system antydronowy Ardronis oraz radiostacje programowalne stosowane m.in. przez Marynarkę Wojenną i na myśliwcach F-16 Sił Powietrznych. „Rohde & Schwarz to nie tylko dostawa samych skrzynek, hardwaru ale też wsparcie projektowe” - powiedział Defence24 TV Maciej Stopniak, Dyrektor Przedstawicielstwa koncernu. 

Drony mikro i nano stanowią coraz większe zagrożenie dla przemysłu, wojska i infrastruktury krytycznej. Co wyróżnia nasz system? Przede wszystkim kompetencja Rohde & Schwartz w zakresie analizy sygnałów.

Dyrektor Przedstawicielstwa Rohde & Schwarz, Maciej Stopniak

System Rohde & Schwartz jest skalowalnym systemem. Można go rozbudowywać w zależności od potrzeb. [...] Silną stroną tego produktu jest możliwość geolokalizacji źródła sygnału z dużą precyzyjnością. Są to doświadczenia wyniesione z naszych systemów walki elektronicznej. 

Dyrektor Przedstawicielstwa Rohde & Schwarz, Maciej Stopniak

Oprócz systemu antydronowego na stoisku firmy znalazły się także komponenty systemów łączności, w tym radiostacje programowalne. 

Polscy użytkownicy znają generalnie Rohde & Schwartz z systemów łączności morskiej. Tutaj pokazujemy dwa rozwiązania. Są to [...] radiostacje programowalne w wersji taktycznej i wersji dla statków powietrznych. 

Dyrektor Przedstawicielstwa Rohde & Schwarz, Maciej Stopniak

MIĘDZYNARODOWY SALON PRZEMYSŁU OBRONNEGO - SERWIS SPECJALNY DEFENCE24.PL 

 

Reklama

Komentarze (1)

  1. Bazant

    Akurat tą gałąź jesteśmy w stanie pokryć całkowicie samodzielnie, powstało już kilka mobilnych stacji antydronowych wraz z radarami, modułami obsługi i zdalnego przejęcia kontroli. Technologią radiową Polska stoi na świecie.

Reklama