Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Rohde & Schwarz dostarczyło 10 tysięcy radiostacji SDR

Fot. Rohde & Schwarz
Fot. Rohde & Schwarz

Niemiecka spółka Rohde & Schwarz poinformowała o dostarczeniu ponad 10 tysięcy egzemplarzy radiostacji programowalnych R&S M3SR szerokiej gamie odbiorców na całym świecie. Stanowi to kamień milowy dla tej firmy, w której ta rodzina radiostacji została zaprojektowana i jest nadal produkowana.

W celu zapewnienia wymaganych zdolności w zakresie łączności Siły Zbrojne muszą wykorzystywać sprawdzone i bezpieczne systemy łączności radiowej, które spełniają niezwykle wysokie wymagania techniczne oraz charakteryzują się wysoką niezawodnością. Zdaniem Rohde & Schwarz znajdujące się w jego ofercie radiostacje programowalne są optymalnie zaprojektowane do użycia dla potrzeb stacjonarnej i pokładowej morskiej bezpiecznej komunikacji głosu i danych. Za szczególnie popularne i udane rozwiązanie uznawana jest radiostacja VHF/UHF R&S M3SR Seria 4400, która wykorzystywana jest do prowadzenia łączności w zasięgu wzroku (LOS).

Czytaj też: SOVERON – radiostacje nie tylko dla Leopardów [Defence24 TV]

Głównym centrum kompetencyjnym firmy Rohde & Schwarz jest fabryka w Memmingen w Niemczech. Zakład ten odpowiada za montaż modułów elektronicznych, mikroelektronikę, inżynierię mikrofalową, produkcję końcową i testów sprzętu do większości wyrobów spółki. W Memmingen znajduje się także firmowe laboratorium kalibracyjne akredytowane przez niemiecką jednostkę akredytacyjną (DAkkS), a także komora testowa dla anten, która jest unikalna w skali całej Europy.

Czytaj też: MSPO 2019: Łączność i rozpoznanie na stoisku Rohde & Schwarz

Radiostacje programowalne R&S M3SR Seria 4400 zostały zaprojektowane zgodnie ze standardami NATO i przeznaczone są do zapewnienia łączności stacjonarnej i morskiej. Zapewniają szeroki wybór interfejsów systemowych i umożliwiają pracę w różnych trybach łączności, w tym pracę na stałej częstotliwości (FF) i w trybach ze skaczącą częstotliwością (FH). Oprócz bezpiecznej transmisji głosu radiostacje umożliwiają wymianę danych w ramach systemów transmisji danych LINK11 i LINK22. Dodatkowo istnieje możliwość ich aktualizacji z wykorzystaniem nowych modułów sprzętowych i programowych.

Czytaj też: MSPO 2019: Rohde & Schwarz z łącznością dla wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych

Dokonując ukierunkowanych dostosowań technicznych i ulepszeń, byliśmy w stanie stale zaspokajać potrzeby naszych klientów i poprawiać naszą pozycję rynkową. Nasza profesjonalna produkcja pomaga zapewnić jakość na najwyższym poziomie. Wysoka niezawodność i parametry techniczne radiostacji są decydującym powodem, dla którego nasi klienci wybierają nasze SDR.

- wiceprezes wykonawczy działu bezpiecznej komunikacji Rohde & Schwarz Hartmut Jäschke

Rohde & Schwarz w oparciu o specyficzne wymagania jego klientów opracowuje także niestandardowe rozwiązania na wszystkich etapach cyklu życia swoich produktów zgodnie z zapotrzebowaniem ich odbiorców. Kompleksowa obsługa trwa od momentu opracowania i sprawdzenia koncepcji, poprzez jego produkcję seryjną, serwis czy konserwację do momentu wycofania z eksploatacji z wykorzystaniem wiedzy doświadczonych ekspertów z dziedziny łączności i komunikacji.

Reklama

Komentarze (2)

  1. electrpol

    PGZ powinna dostarczać tysiące polskich radiotelefonów dla naszej armii jak i na eksport bo potrafimy robić niezły sprzęt. Zresztą WB również dobra polska firma z ciekawym asortymentem.

  2. Andrzej

    Rohde & Schwarz to potęga inżynierii.

Reklama