Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Robert Pacana nowym Członkiem Zarządu Huty Stalowa Wola

Fot. HSW S.A.
Fot. HSW S.A.

Dnia 7 października br. należąca do Polskiej Grupy Zbrojeniowej firma Huta Stalowa Wola S.A. poinformowała o podjęciu decyzji, na podstawie której Robert Pacana został powołany na nowego człona zarządu spółki.

Reklama

Wraz z początkiem października obecnego roku Rada Nadzorcza Huty Stalowa Wola S.A. po przeprowadzeniu postępowania kwalifikacyjnego powołała Pana Roberta Pacanę na stanowisko Członka Zarządu Huty Stalowa Wola S.A. na okres XI wspólnej kadencji Zarządu. Decyzja w tej sprawie zapadła 5 października br., a oficjalny komunikat w tej sprawie został wystosowany dwa dni później.

Reklama

W komunikacie spółki HSW czytamy, że Pan Robert Pacana doświadczony menadżer z ponad dwudziestoletnią praktyką w zarządzaniu w obszarze technicznym i handlu firmach produkcyjnych z branży zbrojeniowej i lotniczej. Jest on absolwentem Uniwersytetu Rzeszowskiego, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz Akademii Sztuki Wojennej. Ponadto uzyskał tytuł MBA Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Czytaj też

Swoją karierę rozpoczął w WSK „PZL-Rzeszów" S.A. gdzie odpowiedzialny był za wdrożenie Lean Manufacturing. Następnie pracował w Polskich Zakładach Lotniczych Sp. z o.o. na stanowiskach dyrektorskich. Jako zarządzający Centrum Prac Startowych i Serwisem w PZL  Mielec zarządzał Programami Operacyjnymi Samoloty M28,  Śmigłowce S-70i Black Hawk, Programem serwisowania Samolotów M28 Bryza dla Ministerstwa Obrony Narodowej. Później zarządzał i doradzał firmom z różnych branż w zakresie optymalizacji procesów produkcyjnych i biznesowych.

Reklama

Należy podkreślić, że od 2018 roku kontynuował karierę  w Zakładach Mechanicznych „Tarnów" S.A., najpierw pełniąc funkcję Dyrektora ds. Produkcji, a następnie Dyrektora ds. Operacyjnych. Od grudnia 2018 roku zaczął pełnić funkcję Członka Zarządu ds. Techniczno-Handlowych Spółki i w dalszym ciągu ją kontynuuje. Teraz został oficjalnie członkiem zarządu kolejnej firmy należącej do Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Reklama

Komentarze

    Reklama