Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Rakietowe uderzenie z ziemi i spod wody

Autor. Hanwha Defense

W jakim stopniu spolonizowane zostaną wieloprowadnicowe wyrzutnie rakiet K239 Chunmoo kupione w ramach programu Homar-K? Jakie efektory otrzymają? Z jakimi podmiotami będzie współpracować Hanwha? Jakie inne produkty ma w ofercie koreański producent? Czy tamtejsze okręty podwodne będą rywalizować w programie Orka? O tych oraz o wielu innych zagadnieniach mówi Defence24.pl pan Billy Boo Hwan Lee, Managing Director, Hanwha Aerospace Europe.

Reklama

Materiał sponsorowany

Reklama
Reklama

Komentarze (6)

 1. S0ket

  Będąc pomiędzy Rosją a Niemcami nie powinniśmy wojować z obojgiem narodów. Jak już tak chcą to z Francją i Brytolami trzeba lepiej się zmotać. Stany na bank wyjdą z Europy dlatego silna armia jest potrzebna.

 2. PPPM

  @Prezes Polski Jestem przeciwnikiem PISu, jeśli chodzi o sprawy wewnętrzne itp. Ale kwestie geopolityki uważam, że rozgrywają dobrze (lex tusk wiele zawalił z dotychczasowego dorobku). Z twojego tekstu wynika, że jesteś za "opcją francuską" tj. rozbrojenie wschodniej flanki by nie drażnić rosji. Ok. Każdy może mieć swój pogląd, natomiast sprzęt miał być pozyskiwany z budżetu MON i Funduszu Wsparcia Sił Zbrojnych, a zewnętrzne kredyty raczej do tego nie należą. To mnie właśnie zdziwiło. Co to optymalizacji, to ja widziałbym w drugą stronę. Kupiłbym jeszcze więcej z akcentem na obronę plot i lotnictwo. MW zredukowałbym ze względu na marginalne jej znaczenie - Bałtyk to morze wewnętrzne NATO. Królewiec padłby 1 dnia wojny, a duże okręty są łatwym celem.

  1. Prezes Polski

   W kwestii geopolityki PiS skłócił nas że wszystkimi sąsiadami z wyjątkiem Bałtyku. A budżet MON i fundusz ten od sił zbrojnych to wg ciebie skąd się biorą? Bo wg mnie w dużej części z długu, jaki polska zaciąga. Pieniędzy oo prostu nie ma na wszystko i nigdy nie było. PiS wyciągnął je z kieszeni Polaków i zadłuża kraj. Twoje wnuki będą spłacać te długi. A co do opl to pełna zgoda. To absolutna podstawa.

  2. Crismos

   @Prezes Polski, witamy w modern monetary theory. Wiem, to nie portal o ekonomii, jednak należy zaznaczyć iż chociażby USA ma cirka 30 trylionów dolarów długu. W praktyce nie oznacza to nic, zwykłe cyferki w komputerze, bo kto go odbierze? Z Polską jest podobnie, zadłużenie może sobie sięgać i kwsdryliona dolarów, do puki nie może zostać odebrany

  3. Facetoface

   I oczywiście jesteśmy z Marsjanami w stanie wojny 😛 widzę służalcza mentalność górą- tak trzymać a ,,rozdziobią nas kruki i wrony,,

 3. staryPolak

  Kaszana - nie przesadzają. tworzą sytuację w której rosja uzna że nie ma sensu wkraczać do Polski. Pytanie za 100 punktów - jak kolejny car ma podnieść morale rosjan po laniu na Ukrainie? Zwyciężyć z armią Estonii? Inwazja na Polskę zmazałaby hańbę i pozwoliła nadal marzyć o imperium. Wystarczy poczekać az USA odpuści Europę.

 4. Szwejk85/87

  Sukcesem będzie produkcja w Polsce wszystkich rodzajów amunicji do kupowanych właśnie wyrzutni. Sam zakup, potrzebny, ale każdy potrafi pojechać do Koreii z walizką pieniędzy i powiedzieć: poproszę 200 szt. tego, 50 szt. tego, 200 szt. tamtego i trzy okręty podwodne. Tak, to i ja potrafię.

  1. PPPM

   Z tą walizką, to nie tak do końca. Błaszczak ma teraz problem, gdyż rząd Korei chce sprzedawać nam uzbrojenie, ale nie na kredyt (partia 22 czołgów i 48 haubic była kredytowana), problem jest z finansowaniem kolejnych partii sprzętu. Gdzie jest fundusz wsparcia ? Jeżeli mamy coś kupić, (np. dodatkowe samoloty), to lepiej teraz bo nowy rząd zakupy okroi.

  2. Kaszana

   Jestem za silną armią, ale przesadzają. 500 czy więcej himarsow łącznie z koreańskim odpowiednikiem, z leo2, abramsami, k2 około1700 czołgów, prawie 100 ah64, k9 + nasze kraby też za dużo. Postawilbym na lotnictwo i opp( nawet te fa50 o ile będzie upgrade i będzie się to sprawdzalo)Mżonki o 250 tyś wojska zawodowego? Panowie te wszystkie zakupu są tylko zaliczkowane, w kolejnych latach trzeba będzie za to płacić grubą walutą. A już teraz większość idzie z pożyczek z funduszu. Postawionym.mimo wszystko na mniej sprzętu ale na szkolenie ludzi( może coś na wzór poboru powiedzmy 6-9 miesięcy. W razie W sprzęt dostaniemy, gorzej z przeszkolony personelem do niego

  3. Prezes Polski

   PPPM Twój wpis świadczy o całkowitej niewiedzy na tematy finansowe. Myślisz, że obecny rząd skąd finansuje 500+, 13 emeryturę, 14 emeryturę itd.? Otóż drogi kolego z kredytu, ściślej mówiąc z powiększania długu. Każdy rok działania tego rządu to 150mld długu więcej. Zakupy zbrojeniowe też będą z powiększania długu. Jak technicznie zostanie to osiągnięte, to inna sprawa. Mogą nas kredytować banki, w tym koreańskie, może nas kredytować rząd Korei, możemy emitować obligacje. Jaki będzie rząd po wyborach nie wiemy. Ja osobiście jestem spokojny. Jeśli zostanie PiS, wiadomo czego można się spodziewać. Spirala zadłużenia pociągnie nas w końcu na dno, jak Grecję. Jeśli będzie rządzić opozycja, niczego nie okroi, tylko co najwyżej zoptymalizuje. 700 wyrzutni mlrs do niczego nie jest nam potrzebne. Nad mocarstwowymi planami na morzu też warto się pochylić. Przypominam, że po uwaleniu caracali nadal nie mamy śmigłowców. Armia lata na mi2!!! Aw149 to strzał kulą w płot, nie rozwiąże problemu.

 5. MiP

  A od Koreańczyków z północy kupmy bombę atomową 🙂

  1. Facetoface

   Z jednej strony chce się uchodzić za speca od tematyki z drugiej pisac bo .....

 6. Paweł P.

  Trzymam kciuki, wychodzi na to, że 🇰🇷 ma sporo do zaoferowania 🇵🇱. 👏🤝🚀💪🎯

Reklama