Przemysł Zbrojeniowy

Roboty PIAP w Azji

Fot. Instytut PIAP
Fot. Instytut PIAP

Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP prezentuje na malezyjskich targach DSA 2018 ofertę robotów mobilnych. Rozwiązania instytutu cieszą się zainteresowaniem na rynkach zagranicznych, i są używane między innymi w Korei Południowej i w Indonezji.

Jako jeden przedstawicieli polskiego przemysłu obronnego (wraz z m.in. PGZ i WB Electronics) PIAP bierze udział w trwających od poniedziałku w Malezji targach DSA 2018. Wśród prezentowanych systemów znajdują się między innymi: lekki robot zwiadowczy PIAP FENIX i Taktyczny Robot Miotany TRM.

undefined
Fot. Instytut PIAP

Drugiego dnia malezyjskich targów stoisko Instytutu PIAP odwiedziła delegacja Ministerstwa Obrony Narodowej, na czele z sekretarzem stanu Sebastianem Chwałkiem oraz Jakub Skiba, prezes zarządu PGZ, a także przedstawiciele Ambasady RP w Kuala Lumpur.

Fot. Instytut PIAP
Fot. Instytut PIAP

PIAP jest od lat aktywny na rynkach azjatyckich. Jest obecny na wielu imprezach branżowych w regionie. Działania promocyjne polskiego producenta robotów przekładają się bezpośrednio na wzrost sprzedaży i rosnącą współpracę z lokalnymi partnerami w Indonezji, Tajlandii, Wietnamu jaki i Korei Południowej.

Przykładowo, w pierwszym kwartale ubiegłego roku zrealizowano kolejną już dostawę robotów PIAP Gryf do Indonezji i Korei Południowej. Roboty instytutu są dostarczane do Indonezji od 2013 roku, a do Republiki Korei od 2015 roku.

Komentarze (2)

  1. filtharmonia

    Piękne roboty... na azjatyckich gumach. Nawet do taczek się to nie nadaje.

  2. rozczochrany

    Ciekawe czy polski rząd wspiera polskie przedsiębiorstwa w sprzedarzy wyrobów. Na przykład liniami kredytowymi na dobrych warunkach dla kupujących. Inne kraje mają politykę wsparcia dla eksportu, w tym takrze zbrojeniowego.