Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Polska w programie KF-21? PGZ stawia warunek

KF-21
Start prototypu samolotu 5. generacji KF-21 Boramae.
Autor. KAI

Polska gospodarka mogłaby wziąć udział w programie samolotu bojowego KF-21 w przypadku, gdyby maszyny te zostały zakupione przez nasze Ministerstwo Obrony Narodowej. Kluczowym polskim zakładem zaangażowanym w ten program byłyby prawdopodobnie bydgoskie zakłady WZL Nr. 2 – dowiedział się portal Defence24.pl

Reklama

Informacja pochodzi z odpowiedzi udzielonej Defence24.pl przez Polską Grupę Zbrojeniową. W odpowiedzi tej podkreślono, że już zakup przez Polskę lekkich samolotów FA-50 rozpoczął „współpracę z  PGZ z Korean Aerospace Industries". Jednocześnie poinformowano nas, że: „Jest możliwe, że w przyszłości zaowocuje to kooperacją przemysłową w obszarze rozwoju i produkcji samolotu KF-21 Boramae, gdzie naturalnym partnerem dla KAI Ltd. byłyby m.in. WZL Nr 2 S.A. w Bydgoszczy, lider branży lotniczej w Polsce, posiadający już m.in. doświadczenie w obsłudze i remontach samolotów F-16 czy C-130 Hercules. Spółka używa najnowszych rozwiązań do projektowania i budowania części lotniczych, dlatego zakres jej zaangażowania mógłby wyrażać się w obszarze serwisu, montażu czy produkcji podzespołów do samolotów KF-21 (...)".

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.

Reklama
Reklama