Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Pokaz dynamiczny uzbrojenia oraz środków bojowych

works 11, niewiadów, granatnik, moździerz Antos, Milkor, rpg-75
Granatnik rewolwerowy MILKOR M32A1 kal. 40 mm
Autor. WORKS 11 Sp. z o.o.

Firmy WORKS 11 Sp. z o.o. oraz ZSP Niewiadów Sp. z o.o. organizują w dniu 7 marca 2024 r. na poligonie Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia w Zielonce pokaz dynamicznym uzbrojenia oraz środków bojowych znajdujących się w portfolio obu spółek.

WORKS 11 oraz ZSP Niewiadów to wieloletni i uznani dostawcy sprzętu wojskowego i uzbrojenia na rzecz obronności kraju. W ramach pokazu zaprezentowane zostaną m.in.: produkty czeskich firm Zeveta Ammunition S.A. i VTÚVM.

Czytaj też

Podczas pokazu zaprezentowana zostanie m. in.  najnowsza wersja wprowadzonego już do uzbrojenia naszych Sił Zbrojnych ultralekkiego moździerza ANTOS kal. 60.7 mm NATO, czeskiego producenta VTÚVM. Moździerz ten jest cennym środkiem wsparcia pododdziałów specjalnych i wojsk powietrznodesantowych. Oprócz tego zaprezentowany zostanie także moździerz o zwiększonym zasięgu ANTOS LR kal. 60.7 mm NATO, wraz z dedykowaną amunicją treningową i bojową.

Autor. WORKS 11 Sp. z o.o.
Autor. WORKS 11 Sp. z o.o.
Reklama

W ramach prezentacji czeskich produktów przeprowadzone zostanie praktyczne strzelanie z granatników jednorazowych RPG-75M, RPG-75MP i RTG firmy Zeveta Ammunition A.S. Pokaz wyrzutni granatów zostanie uzupełniony o strzelanie z granatnika RPG-7 z wykorzystaniem nowych typów amunicji. Kolejne produkty, których praktyczne walory zostaną zaprezentowane to: granatnik rewolwerowy MILKOR M32A1 kal. 40 mm używany przez wojsko, w tym Wojska Specjalne Rzeczpospolitej Polskiej i służby mundurowe w ponad 67 krajach na całym świecie.

Autor. WORKS 11 Sp. z o.o.
Autor. WORKS 11 Sp. z o.o.
Reklama

Kolejnym uzbrojeniem, które będzie prezentowane w ramach pokazu jest nietoksyczna amunicja antyrykoszetowa amerykańskiej firmy ICC, która znajduje się na wyposażeniu Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej i jest dedykowana do działań operacyjnych w zamkniętych pomieszczeniach oraz środowisku, gdzie może wystąpić rykoszetowanie. Jako rezultat wieloletniego doświadczenia rusznikarskiego oraz wiedzy operatorów Wojsk Specjalnych zaprezentujemy karabinki Carbine by Hans 5.56x45 mm NATO oraz PCC 9x19 mm NATO, których firma WORKS 11 jest producentem. Ponadto zaprezentujemy nasz flagowy produkt tj. wielolufowy karabin maszynowy DILLON AERO M134D Minigun 7.62x51 mm NATO, który z powodzeniem wprowadziliśmy na stan uzbrojenia Wojskach Specjalnych i Lotnictwa Wojsk Lądowych.

Czytaj też

Harmonogram pokazów przewiduje również prezentację szerokiej gamy materiałów wybuchowych oraz ładunków kumulacyjnych, w tym: KŁD – kumulacyjny ładunek denny przeznaczony do prac saperskich, niszczenia sprzętu oraz neutralizacji przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych, SŁK – saperski ładunek kierunkowy przeznaczony m.in. do neutralizacji amunicji, odstrzeliwania zapalników oraz niszczenia improwizowanych ładunków wybuchowych (IED). W trakcie pokazów dynamicznych zostanie zaprezentowane działanie, produkowanych przez fińską firmę Forcit Defence, materiałów wybuchowych oraz ładunków kumulacyjnych, w tym nowej generacji środków wykorzystywanych jako Counter Mobility i Anti-Access/Area Denial (A2/AD).

Autor. WORKS 11 Sp. z o.o.
Autor. WORKS 11 Sp. z o.o.
Reklama

Przedstawicieli sił zbrojnych służb mundurowych oraz mediów chcących wziąć udział w prezentacji - w celu ułatwienia wejścia na teren WITU prosimy o przesłanie do dnia 6.03.2024 r imiennego wykazu uczestników.  Odpowiedzi na ewentualne pytania oraz szczegółowych informacji odnośnie przedmiotowej prezentacji udziela ze strony WORKS 11: w sprawach organizacyjnych – Dariusz Brosz, tel. 532-450-007, e-mail: [email protected].

Artykuł sponsorowany

Reklama

Komentarze (3)

 1. "Pułkownik" Michał

  A co z naszymi granatnikami rewolwerowymi od ZM Tarnów?!

  1. Miś

   Na Ukrainie

 2. Chyżwar

  Moździerze o tym kalibrze posiadamy własne. Granatnik rewolwerowy posiadamy własny. A w zasadzie nie posiadamy, bo wojsko zmieniło zdanie i poszły na Ukrainę. Jako broń zespołową podobno kupujemy CG w stosunku jeden do jednego za RPG-7. Ja rozumiem miłość do dział bezodrzutowych. Ale skoro kupujemy CG ze wszystkimi wadami i zaletami, to w przypadku granatników jednorazowych wskazany były taki, który nie posiada wad takiego działa.

 3. Dudley

  Sępy rzucają się na kasę? Antos,Milkor, Rpg7, czy polskie firmy nie produkują odpowiedników? Prywatne firmy wydają kupę klasy na taką prezentację bez szans na powodzenie? Ciąg dalszy marnotrawstwa środków, bo jakie znaczeniem ma zmarnowanie kilkudziesięciu mln zł w porównaniu do miliardów.

Reklama