Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

PCO dostarczy noktowizory strzeleckie

Fot. PCO
Fot. PCO

PCO S.A. podpisało z Inspektoratem Uzbrojenia umowę na dostawy noktowizorów strzeleckich PCS-5M. Spółka dostarczy wojsku 316 sztuk urządzenia – 100 sztuk w roku 2020 i 216 w 2021. 

Ze strony PCO S.A. umowę podpisali Prezes Paweł Glica oraz Członek Zarządu, Błażej Borzym, a ze strony Inspektoratu płk Romuald Maksymiuk.

Podpisanie umowy z Inspektorem Uzbrojenia potwierdza pozycję PCO S.A. jako wiarygodnego dostawcy urządzeń optoelektronicznych dla Sił Zbrojnych RP. Celownik PCS-5M zyskał uznanie użytkowników. Jest urządzeniem prostym w obsłudze i niezawodnym

Paweł Glica, Prezes Zarządu PCO S.A.

Strzelecki celownik noktowizyjny PCS-5M używany jest do obserwacji pola walki, wykrywania i rozpoznawania celów, może być montowany na broni strzeleckiej kalibru 7,62 mm z uniwersalną szyną montażową MIL-STD-1913 (Picatinny) oraz granatnikach przeciwpancernych. Jest od lat wykorzystywany jako standardowe wyposażenie przez Wojsko Polskie.

Reklama

Komentarze (4)

 1. kj1981

  Od razu widać, że wybory idą - stary chwyt, żeby wyborcy mieli wrażenie, że władza dba o krajowy przemysł. Ale wyborcy nie są głupi ani nie mają amnezji i pamiętają zakupy z półki HIMARSów, F-35 i prawie całych Patriotów i śmigłowców morskich.

  1. FR technologiczne imperium

   A co mieli kupić w miejsce patriotów? S400?

  2. sdfsafsdgfsdgdf

   Wyborcy chcą, żeby w pierwszej kolejności władza dozbrajała armię i przekazywała armii 2%+ PKB. Sprawy podziału tych środków między zakupy zagraniczne, a krajowe to mniej ważna sprawa. Obecny stosunek 60/40 całkowicie wyborców zadawala.

  3. Lekarz

   Tylko głupiego i bogatego stać na twoją retorykę. No chyba że wydajesz nie swoje, wtedy trochę to rozumię.

 2. Lekarz

  Ciekawe ile kosztuje podatnika utrzymanie tej żałosnej manufaktury... No i ta ilość, wprost powala. Szkoda że nie podali ceny, pewnie sami boją się reakcji.

 3. Logistyk z Jastrzębia

  Cale sto w 2020 Pójdzie na nagazyn Hahahaha

 4. Desantowiec

  Ciekawe po ile? Kupiłem amerykański za STOWKĘ

Reklama