Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Paweł Soloch idzie do biznesu. Został doradcą państwowej spółki [DEFENCE24 NEWS]

Fot. mjr Robert Siemaszko, MON

Były szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch został doradcą zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej – dowiedział się nieoficjalnie Defence24.pl.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Jak dowiedział się nieoficjalnie Defence24.pl, Paweł Soloch został doradcą zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Paweł Soloch od 7 sierpnia 2015 do 10 października br. kierował prezydenckim Biurem Bezpieczeństwa Narodowego. Po odejściu z BBN został doradcą społecznym prezydenta Dudy, a teraz jest również doradcą zarządu PGZ.

Czytaj też

Paweł Soloch w latach 2005–2008 pełnił funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, a od listopada 2005 r. także szefa Obrony Cywilnej Kraju. Był doradcą szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego (2008–2010) i ekspertem w Instytucie Sobieskiego (2010–2014). W 2013 roku powołany do zarządu Instytutu Sobieskiego w latach 2014–2015 pełnił funkcję prezesa Instytutu.

Reklama

Pracował również w Ministerstwie Spraw Zagranicznych i Ministerstwie Obrony Narodowej (1992–1998), był także wicedyrektorem w Departamencie Spraw Obronnych Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (1998–1999). W latach 1999–2001 był dyrektorem Departamentu Bezpieczeństwa Powszechnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Od 2004 do 2005 był doradcą Prezydenta Warszawy.

Czytaj też

Jest absolwentem Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podyplomowych w l'Institut de Hautes Études en Administration Publique (IDHEAP) w Lozannie i studiów podyplomowych w École Nationale d'Administration (ENA) w Paryżu. Specjalizuje się w obszarach bezpieczeństwa narodowego, zarządzania kryzysowego i ochrony infrastruktury krytycznej, kierowania państwem, a także administracji publicznej oraz służby cywilnej.

Reklama

Komentarze (3)

  1. Xx

    Powinien byc wprowadzony zakaz zatrudniania"się" osob peniacych funkcje polityczne czy samorzadowe czy ministorw poslow czlonkow rzadu w firmch panstwowych w ciagu 10 lat od zaprzestania penienia takich funkcji

  2. Wojtekus

    Z znajomoscia jezyka angielskiego nieco na bakier. No ale ma powiazania.

  3. Taki jeden

    Chłop musi sobie dorobić. Rodzina na swoim.

Reklama