Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Paris Air Show 2019 w obiektywie - lotnictwo i astronautyka [FOTO]

Fot. J. Sabak
Fot. J. Sabak

53. edycja salonu lotniczego Paris Air Show to największa tego typu impreza z Europie oraz jedna z najważniejszych na świecie. Tegoroczna nie jest może tak bogata w premiery i spektakularne pokazy, jak miało to miejsce jeszcze kilka lat temu, ale nadal wiele jest do oglądania. 

[GALERIA_19978]

Największe zainteresowanie wzbudzają zawsze myśliwce i inne maszyny bojowe. W 2019 roku królują w tej kategorii makiety maszyn przyszłości z Europy i Turcji, amerykański myśliwiec F-35, maszyny szkolno-bojowe z Włoch i Turcji oraz, jak zwykle, bogata ekspozycja gospodarzy. 

[GALERIA_19979]

Równie spektakularne są górujące nad myśliwcami maszyny trasportowe czy patrolowe. W tym roku były to m. in. egzotyczne samoloty produkcji japońskiej: morski patrolowiec Kawasaki P-1 i transportowiec Kawasaki C-2. Można też było zobaczyć po raz pierwszy nowy amerykański tankowiec KC-46 Pegasus, wraz z morskim samolotem P-8A Poseidon oraz częstymi gośćmi salonu, takimi jak A400M Atlas czy A330 MRTT. 

[GALERIA_19977]

Pomimo tego, że nad ekspozycją górują muzealne egzemplarze rakiet kosmicznych, ekspozycje astronautyczne nie są tak widowiskowe jak lotnicze, ograniczając się zwykle do modeli i symulacji. Mimo to, można w tej kwestii znaleźć wiele ciekawych propozycji. 

Reklama

Komentarze

    Reklama