Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Paris Air Show 2019 w obiektywie - śmigłowce i drony [FOTO]

H160M Guepard na stoisku DGA. Fot. J. Sabak
H160M Guepard na stoisku DGA. Fot. J. Sabak

Paris Air Show 2019 to największa tego typu impreza z Europie oraz jedna z najważniejszych na świecie. Tegoroczny, 53. już salon lotniczy w stolicy Francji to okazja do zaprezentowania najnowszych rozwiązań. Pierwsza część materiału poświęcona była w głównej mierze samolotom. Tym razem zostaną zaprezentowane śmigłowce i maszyny bezzałogowe, które również stanowią ważną część tegorocznej prezentacji. 

[GALERIA_19980]

Wśród licznie prezentowanych śmigłowców gwiazda był z pewnością nowy lekki śmigłowiec francuskich sił zbrojnych HIL, czyli H160M Guepard, prezentowany zaledwie jako model. Nie zabrakło jednak bardziej dojrzałych konstrukcji firm takich jak Bell, Leonardo Helicopters, Airbus Helicopters czy nieco bardziej egzotyczne, jak Turkish Aerospace Industries, który zaprezentował cywilna maszynę Gokbey. 

[GALERIA_19981]

Poczesne miejsce wśród zwracających uwagę zwiedzających maszyn zajmowały też różnego typu bezzałogowce. Poczynając od maszyn rozpoznawczych czy transportowych, po najnowsze projekty dronów bojowych, mających towarzyszyć samolotom 5. i 6. generacji podczas działań bojowych. 

Reklama

Komentarze (4)

 1. Muniek

  Ten H160 wygląda na mocno nowoczesny, szkoda że Polska kupuje co pasuje politykom w danej chwili a nie krajowi...(dygresja dot. innych produktów tej firmy, które na bank spełniają bardzo wysokie standardy). Ale to już historia...

  1. Jest mocno nowoczesny, najnowsza maszyna ze stajni Airbusa ze wszystkimi zaletami high tech. Francuzi podjeli solidną i dalekowzroczną decyzję by

  2. hermanaryk

   "...prezentowany zaledwie jako model".

 2. Wwo

  Mogliśmy mieć caracala i fabrykę. Powstanie na Węgrzech. Bedziemy mieli logistyczny (i finansowy) koszmar z kilkoma rodzajami śmiglaków.

 3. mosze

  Gdyby zdjęcia miały podpisy, byłoby nieco łatwiej. O ile śmigłowce jakoś tam rozpoznaję, to jeśli chodzi o bezzałogowce, a zwłaszcza prezentowane modele, to nie mam pojęcia na co patrzę.

  1. Muniek

   BSP 1: demonstrator przyszłego systemu wspierającego mysliwce 5-6 gen - taki zwiadowca i ochroniarz dla mysliwca, ale mądrzejszy :) BSP 2: Barracuda albo jego nowasza wersja - BSP o napedzie odrzutowym, głownie jako tester technologii BSP3: MALE/HALE od Leonardo....

 4. Gość

  Cóż dodac, Francja jest potęgą jesli chodzi o przemysł zbrojeniowy.

  1. tak myślę

   We Francji nikt nie niszczył przemysłu zbrojeniowego przez dekady jak w Polsce

  2. Tropiciel

   W sumie jeden z 2 krajów w NATO, który ma zdolności produkcyjne praktycznie każdego rodzaju wyposażenia wojskowego.

  3. Dudley

   Cóż dodać, wypięliśmy się na tą potęgę, ograniczając mocno konkurencję i podnosząc koszty zakupu w przyszłych programach.

Reklama