Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Paris Air Show 2015: Transportowe C-295W trafią do Arabii Saudyjskiej

C295W. Fot. Juliusz Sabak/Defence24.pl
C295W. Fot. Juliusz Sabak/Defence24.pl

Airbus poinformował o zawarciu kontraktu na dostawę czterech samolotów transportowych C-295W dla Arabii Saudyjskiej. Umowę podpisano podczas trwającego Paryskiego Salonu Lotniczego.

Umowa dotyczy wyprodukowania i dostarczenia czterech samolotów C295W dla Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Arabii Saudyjskiej. Wyboru dokonano w oparciu o analizę cech technicznych i danych eksploatacyjnych oferowanych samolotów w warunkach klimatycznych państwa zamawiającego. Jak podkreśla przedstawiciel producenta, Antonio Rodríguez Barberán, dyrektor sprzedaży samolotów wojskowych, jego firma z zadowoleniem przyjęła decyzję kontrahenta, uznając ją za potwierdzenie zalet samolotu C-295W.

Obecnie saudyjskie siły powietrzne używają również powietrznych zbiornikowców Airbus A330 MRTT i samolotów transportowych CN235. Maszyny C-295W zostały wcześniej zakupione w rejonie Bliskiego Wschodu przez Algierię, Egipt, Jordan i Oman.

Samolot C-295W to ulepszona wersja samolotu C-295M, wojskowego samolotu transportowego  wykorzystywanego również w lotnictwie polskim. Jest wyposażona m.in. w winglety oraz zmodyfikowane silniki.

Reklama

Komentarze

    Reklama