Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Nowy chiński bezzałogowiec

Autor. https://idexuae.ae/

W trakcie targów IDEX 2023 w ZEA, chińska korporacja NORINCO zaprezentowała swój najnowszy wyrób w postaci lądowego bezzałogowca.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama
Reklama

Pojazd nosi nazwę VU-T10, posiada trakcję gąsienicową i masę 11 ton. Bezzałogowa platforma lądowa (UGV) wyposażona jest w system wieżowy uzbrojony w armatę automatyczną kaliber 30 mm, sprzężony z nią karabin maszynowy kaliber 7,62 mm oraz wyrzutnie granatów dymnych. Wieża posiada także możliwość instalacji wyrzutni przeciwpancernych pocisków kierowanych.

Czytaj też

NORINCO podaje, że pojazd może rozpędzić się do około 60 km/h, napędzany jest za pomocą silnika elektrycznego, zasilanego z baterii, które wystarczą na działanie przez 4 godziny. Bezzałogowiec może być zdalnie sterowany na odległość 10 km z pojazdu, w którym znajduje się stacja sterująca. Przy wykorzystaniu latającego bezzałogowca jako przekaźnika danych, można ten zasięg wydłużyć do 15 km.

Czytaj też

Pojazd ma służyć do prowadzenia rozpoznania, obserwacji przeciwnika, patrolowania oraz prowadzenia uderzeń na przeciwnika, zarówno samodzielnie jak i we współpracy z innymi pojazdami bezzałogowymi oraz załogowymi. NORINCO nie poinformowało o zainteresowaniu Chińskiej Armii Ludowo Wyzwoleńczej bezzałogowcem VU-T10.

Reklama

Komentarze (1)

  1. Bellcross

    Silnik z przodu a napęd na tylnym kole które pełni role napinacza, wg mnie to jakaś nie sprawna makieta z dykty albo wozidła na asfalt

Reklama