Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Nowoczesne miny przeciwpancerne ważnym elementem obrony [DEFENCE24 TV]

Belma baobab
Autor. Defence24.pl

W trakcie tegorocznego kieleckiego, jubileuszowego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego Bydgoskie Zakłady Elektromechaniczne Belma S.A. prezentowały swoje wyroby, w tym Sterowany Przeciwpancerno-Przeciwtransportowy Ładunek Wybuchowy kr. Tulipan, nagrodzony przez Dowódcę Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych w kategorii Wsparcie Operacji. Produkty Belmy w wywiadzie z Defence24.pl omówił Mariusz Bednarski, prezes zarządu.

Reklama

Czytaj też

Czytaj też

Reklama
Reklama

Komentarze (1)

  1. Greedo

    Ciekawie, czy taki Tulipan ma licznik i czy można w nim ustawić by np. poraził dopiero w trzeci, czwarty pojazd w kolumnie? Taka opcja pozwoliłaby na dokładne zaplanowanie zasadzki.

    1. Extern.

      Tak oczywiście, można tak zaprogramować tę minę że autonomicznie i selektywnie porazi jakiś kolejny cel w kolumnie. Poza tym ma też zdolność do pracy w trybie nadzorowanym, gdzie to operator zatwierdza cele, albo nawet sam zdecyduje o memencie odpalenia.. Można nawet w trybie autonomicznym tak ustawić tę minę że przepuści pojazd a odpali z opóźnieniem w trybie odłamkowym aby posiekać desant posuwający się za pojazdem.

Reklama