Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

MSPO 2019: Lubawa z wieloletnim kontraktem na Berberysy

Fot. Maciej Szopa/Defence24
Fot. Maciej Szopa/Defence24

Firma Miranda sp. z o.o., należąca do Grupy Lubawa, otrzymała zlecenie na tysiące zestawów kamuflaży Berberys. Kontrakt, podpisany w czasie drugiego dnia targów, jest wieloletni, a dostawy będą trwały do 2022 roku.

Umowa została zawarta ze Skarbem Państwa reprezentowanym przez Inspektorat Uzbrojenia.

 „To dla nas wielki dzień. Zawarliśmy umowę wieloletnią na dostawę produktu, z którego jesteśmy bardzo dumni. To w całości dzieło polskich inżynierów, produkt który wdrażaliśmy pod egidą Departamentu Polityki Zbrojeniowej. […] Dostawy rozpoczynamy już w tym roku i będziemy realizować je przez następne cztedy lata. Szczęśliwi, ale jednocześnie świadomi podjętych zobowiązań dziękujemy za zaufanie. – cieszy się prezes Lubawa S.A. Marcin Kubica.

„Berberysy to praktycznie najlepsze systemy maskowania na świecie. To polski produkt zapewniający maskowanie przed okiem nieuzbrojonym, podczerwienią termowizją i radarem. Umowa wieloletnia daje perspektywę jej stabilnej realizacji. Kontrakt zapewni nam optymalizację z punktu widzenia logistyki i produkcji, bo taka szarpana produkcja przy kontraktach jednorocznych zawsze jest problemem. Dla nas to dowód, że dalsza ewolucja tych systemów jest celowa. Przypomnę, że stale rozwijamy Berberysa i dzisiaj to już kilkunastowarstwowy kompozyt w postaci kamuflażu mobilnego wielozakresowego.” – dodaje w rozmowie z Defence24.

image
Fot. Maciej Szopa/Defence24

Dzisiejszy kontrakt dotyczył systemów maskowania leśnego (1570 sztuk) i zimowego (3100) i opiewał wartość blisko 164,8 mln PLN. Jeszcze w tym roku zostaną zrealizowane dostawy o wartości ponad 20 mln PLN, w kolejnych latach realizowane będą partie o wartości niemal 50 mln PLN. Do tej pory w ramach odrębnych umów Siły Zbrojne RP zamówiły 900 takich kamuflaży. Obecnie w Polsce Berberysami maskuje się wozy kołowe, ciężarówki i wozy gąsienicowe, jako że jest to rozwiązanie uniwersalne i skalowalne. Kamuflaże Grupy Lubawa są używane m.in. w Finlandii i Wielkiej Brytanii.

Inwestorzy zareagowali entuzjastycznie na informację o podpisaniu kontraktu. Po publikacji komunikatu bieżącego notowania akcji Lubawy S.A. na GPW rosną nawet o 15%.

Grupa Kapitałowa Lubawa to koncern produkcyjno-usługowy, obejmujący dynamicznie rozwijające się spółki, wśród których podmiotem dominującym jest notowana na GPW Lubawa S.A. Główną osią działalności Grupy jest wytwarzanie, przetwórstwo i sprzedaż tkanin i dzianin oferowanych klientom publicznym oraz biznesowym. Sprzedaż wyrobów i usług realizowana jest na każdym etapie procesu obróbki - od surowego materiału po zaawansowany technologicznie produkt finalny.

Za sprawą ścisłej współpracy między spółkami zależnymi, w zakładach produkcyjnych powstają produkty znajdujące zastosowanie w wielu branżach - od reklamowej, przez motoryzacyjną oraz medyczną, po militarną. Przedsiębiorstwa wchodzące w skład Grupy Kapitałowej Lubawa oferują m. in. parasole i produkty reklamowe, przedsionki do przyczep kempingowych, tkaniny techniczne
i dekoracyjne, namioty oraz specjalistyczne produkty i wyposażenie dla służb mundurowych i BHP.

Czytaj też: MIĘDZYNARODOWY SALON PRZEMYSŁU OBRONNEGO 2019 - SERWIS SPECJALNY DEFENCE24.PL

Źródło:MSPO / Defence24
Reklama

Komentarze

    Reklama