Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Modernizacja BWP Puma

Fot. Bundeswehr/Maximilian Schulz

Niemieckie BAAINBw (Federalne Biuro Wyposażenia, Technologii i Wsparcia) poinformowało o kolejnej umowie na modernizację bojowych wozów piechoty (z niem. Schützenpanzer) Puma.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Zawarta wczoraj umowa dotyczy modernizacji kolejnych 143 bojowych wozów piechoty Puma do standardu S1. Jest to realizacja opcji w ramach wcześniejszego kontraktu, zawartego w czerwcu 2021 roku.

Czytaj też

Umowa ma opiewać na kwotę około 770 mln euro. Przewiduje się zakończenie realizacji do 2029 r., kiedy wszystkie kluczowe parametry pojazdu w zakresie siły ognia oraz systemów łączności i dowodzenia zostaną doprowadzone do nowego standardu.

Reklama

Czytaj też

Kontrakt ma zapewnić doprowadzenie wszystkich bojowych wozów piechoty Puma, jakie znajdują się na wyposażeniu Bundeswehry, do standardu Puma S1. Modernizacja obejmuje między innymi instalację wyrzutni przeciwpancernych pocisków kierowanych MELLS (jak lokalnie oznaczono ppk Spike), cyfrowych radiostacji, a także kamer dziennych i nocnych (termowizyjnych) o wysokiej rozdzielczości.

Czytaj też

Reklama

Komentarze (3)

 1. LMed

  Chyba niezłe te Pumy. Jak myślicie koledzy?

  1. Mireq

   Chyba dla producenta - naprawy i modernizacje co dwa lata.

  2. Seb66

   Bardzooooo! Co chwila słychać jak nie o awariach, to o..modernizacji tych całkiem nowych wozów. Więc jest pewne - tanie nie są, sprawne nie za bardzo ale co chwila jakieś modernizacje? Suuuper.

  3. szczebelek

   Pewnie byś wziął 200 za jedno euro bez możliwości napraw i modernizacji 🤣🤣

 2. szczebelek

  Kiedy poprawią źródła usterek w najnowszych Pumach?

  1. Antek

   juz zostaly poprawione

  2. Seb66

   Nie ma pewności czy modernizacja obejmuje akurat te "źródła"! He he!

  3. QVX

   Zostały usunięte skutki awarii, ale nie przyczyny.

 3. Niezorientowany

  W sumie, to mogliby je po prostu naprawić. Ale za to nie można by wziąć pieniążków, więc najlepiej od razu zrobić "modernizację".

Reklama