Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Mobilne strzelnice z Tarnowa na Węgrzech

Fot. ZM Tarnów.
Fot. ZM Tarnów.

Delegacja Zakładów Mechanicznych Tarnów składa wizytę na Węgrzech, w celu zaprezentowania systemu mobilnych strzelnic. Produkt testowany jest przez przedstawicieli wegierskiego wojska i służb z trzech tamtejszych miast.

Obiekt Szkolenia Podstawowego i Zaawansowanego - Kryta Mobilna Strzelnica Ćwiczebna w Kontenerach 40 ft HC, to system szkoleniowy przeznaczony do prowadzenia strzelań z broni indywidualnej. Na Węgrzech pracownicy ZMT umożliwią przeprowadzenie treningu strzeleckiego służbom wojskowym,  funkcjonariuszom komisariatów policji oraz załogom posterunków tamtejszej Straży Granicznej.

Kompletna strzelnica kontenerowa składa się z dwóch lub więcej połączonych kontenerów, w których można prowadzić trening strzelecki na dystansie od 5 do 50 m ze stałej i zmiennej linii otwarcia ognia. Strzelnica ma możliwość zainstalowania multimedialnego interaktywnego trenażera do realizacji zadań treningu strzeleckiego.

Strzelnica umożliwia prowadzenie treningu indywidualnego, w parach lub zespołach zadaniowych z wykorzystaniem amunicji ostrej lub wskaźników laserowych. Strefę strzelań strzelnicy kontenerowej zaprojektowano do bezpiecznego prowadzenia ognia amunicją ostrą z pistoletów centralnego i bocznego zapłonu o kalibrze do 11,43 mm, pistoletów maszynowych o kalibrze do 9 mm – ogniem pojedynczym lub krótkimi seriami, oraz z wykorzystaniem karabinków o kalibrze 5,56×45 mm z zastosowaniem amunicji z pociskami wystrzeliwanej z prędkością początkową do 1000m/s i energii pocisku do 2000J. W praktyce więc można prowadzić ogień z pistoletów i pistoletów maszynowych różnych typów, jak i z karabinków w kalibrze standardowym dla NATO.

undefined
Fot. ZM Tarnów.

Strzelnica produkcji tarnowskiej spółki prezentowana jest w trzech węgierskich miejscowościach – Budapeszcie, Debreczynie oraz Szolnok Szechenyi. System wzbudził zainteresowanie na Węgrzech – Węgrów zaskoczyło to, że oprócz ćwiczeń z ostrej amunicji można trenować też przy użyciu wskaźników laserowych – powiedział Mariusz Rusnak z ZMT. Mobilne strzelnice są już używane w Siłach Zbrojnych RP, w tym w Wojskach Specjalnych, Wojskach Obrony Terytorialnej, a także w polskich formacjach mundurowych - m.in. w Policji i w Służbie Więziennej. 

Reklama

Komentarze (2)

  1. Mariusz

    W każdym dużym mieście powinny u nas być takie strzelnice.

  2. enri1

    Super! Promowac polskie produkty za granicą i rozwijać eksport

Reklama