Przemysł Zbrojeniowy

Minister Skrzypczak z wizytą w Tarnowie

Wiceminister Skrzypczak w czasie wizyty w Tarnowie - fot. Bumar
Wiceminister Skrzypczak w czasie wizyty w Tarnowie - fot. Bumar

16 lipca br. poinformowano, że 13 lipca br. z "gospodarską" wizytą w Zakładach Mechanicznych w Tarnowie gościł wiceminister Waldemar Skrzypczak.

W czasie pobytu w zakładach, wiceminister zapoznał się z pełną gamą wyrobów produkowanych w Tarnowie - granatników, broni strzeleckiej oraz przeciwlotniczej. Prezentacja ta miała charakter statyczno-dynamiczny, w czasie której producent chwalił się najnowszymi osiągnięciami. Przypomnijmy, Zakłady Mechaniczne w Tarnowie, część Dywizji Bumar-Żołnierz, są jednym z filarów rozwoju programu żołnierza przyszłości ISW Tytan.

Tarnowska wizyta wiceministra Skrzypczaka ma swoje dobre i złe strony. Po pierwsze daje sygnał przemysłowi, że decydenci MON są zainteresowani realizowaną przez nich pracą oraz chcą dyskusji odnoście przyszłości. Z drugiej strony, wiceminister od samego początku swojej pracy dzieli środowisko na równych i równiejszych - po otrzymaniu nominacji na pełnione obecnie stanowisko nie znalazł czasu na wizytę na targach Balt Military Expo 2012, które były ważne dla Marynarki Wojennej.

(ŁP)

Komentarze