Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Mały Mustang po raz kolejny

Fot. 11LDKPANC
Fot. 11LDKPANC

2. Regionalna Baza Logistyczna poinformowała w ogłoszeniu o zamówieniu o poszukiwaniu dostawcy samochodów ciężąrowo-osobowych ogólnego przeznaczenia, których dostawy realizowane byłyby w latach 2020-2022. Postępowanie to zwane jest „małym Mustangiem”.

Poprzednio prowadzone postępowanie, ogłoszone w czerwcu 2019 r., zostało unieważnione pod koniec września ze względu na zbyt wysoką cenę nawet najbardziej atrakcyjnej z trzech poprawnie złożonych ofert. Z tego powodu zdecydowano się na przeprowadzenie postępowania po raz kolejny.

Postępowanie prowadzone jest w procedurze otwartej, w jego ramach zamawiający poszukuje dostawcy samochodów ciężarowo-osobowych ogólnego przeznaczenia w latach 2020-2022 w liczbie 635 egzemplarzy. Z tych 485 samochodów to zamówienie gwarantowane, natomiast 150 sztuk to zamówienie opcjonalne. Dostawy mają być podzielone w następujący sposób:
W 2020 roku 210 (160 gwarantowane, 50 w opcji)
W 2021 roku 210 (160 gwarantowane, 50 w opcji)
w 2022 roku 215 (165 gwarantowane, 50 w opcji).

W przypadku skorzystania z opcji, ma to zostać zgłoszone do dnia 30 czerwca danego roku dostawy.

Szacunkową wartość zamówienia określono tym razem na 98 947 973,30 PLN (bez VAT). W poprzednim postępowaniu było to nieco ponad 80 mln PLN netto.

Termin składania ofert to 6 listopada 2019 r., tego samego dnia nastąpi ich otwarcie. Zostaną one ocenione według kryterium ceny (waga 60%), mocy silnika (waga 20%), termin realizacji umowy (waga 15%) oraz opcjonalne wymagania konstrukcyjne (waga 5%).

W ramach postępowania Zamawiający zainteresowany jest nabyciem samochodów dysponujących możliwością przewożenia pięciu osób na miejscach siedzących (w tym kierowca) w kierunku jazdy; możliwością przewożenia łącznie: ładunków o masie minimum 250 kg oraz pięciu osób wraz z kierowcą ; o maksymalnej dopuszczalnej masie całkowitej 3 500 kg.

Postępowanie to zwane jest "małym Mustangiem", bo ma na celu zakup samochodów, które - w pewnej części - mogłyby zastąpić pojazdy Honker. IU przeprowadził wcześniej 3 postępowania dotyczące nowego samochodu osobowo-ciężarowego Mustang, jednak wszystkie zostały unieważnione. We wszystkich tych postępowaniach wymogi wobec samochodów były jednak znacznie szersze, np. jeśli chodzi o masę ładunku (i nie tylko). Ponadto, zakładano pozyskanie - oprócz kilkuset do kilku tysięcy wraz z opcjami pojazdów standardowych - niewielkiej liczby samochodów w wersji opancerzonej. Obecnie trwa w IU kolejne postępowanie dotyczące Mustanga, zakładające jednak pozyskanie wyłącznie kilkudziesięciu samochodów w wersji opancerzonej.

Reklama

Komentarze (8)

 1. Leszek

  Kupić licencje na defendera od Anglików i je można produkować u nas w kraju a i klienci z innych krajów chętnie by od nas je kupowali wojskowi i zagraniczni.

  1. Cześć

   To nie jest dobry samochód

 2. KIEROWCA

  TARPAN HONKER MUSTANG TEN NOWY NA PODZESPOLACH IVCO WRAZ SILNIKIEM DOBRY OCYNK WYGLAND TEZ OKY DZIELNOSC W TERENIE OKY POJAZD WOJSKOWY MA BYC PROSTY TECHNICZNIE I W SERWISOWANIU A NIE TERENOWE KOMPOTERY NIE NADAJA SIE DO WOJA NO I PL GOSPODARKE WSPIERAC A NIE ZAGRANICZNE BO TAK TO JAK BYSMY BYLI TAKIE NIEMOTY CO NIE UMIA NAWET POJAZDU SWEGO PRODUKOWAC TARPAN MA SWA HISTORIE WIEC WARTO DBAC I WP POWINNO ZMOWIC TEGO NOWEGO TARPANA HONKERA MUSTANGA

  1. Tak jak piszesz to ma być auto do jazdy logistycznej więc nie musi być niewiadomo jak super wyposażony. Pozatym sprzęt wojskowy ma być odporny i nie zawodny a nie wygodny jak auto cywilne

 3. gość

  Never-ending story "MUSTANG"

 4. RobRoy

  Rozumiem że Hillux w wersji Dakar nie pasuje IU, nawet z hakiem :) hehehhehe. Żenada.... Cena brutto 182 900 PLN czyli netto łapie się :) Wersja limitowana Dakar 2.4 D-4D 150 KM 6 A/T 4×4 diesel Podwójna kabina

 5. 7plmb

  Tylko HONKER-MAX (dobrze ocynkować i zabezpieczyć karoserię).Pieniążki muszą być wydane w naszym "krwioobiegu" finansowym w jak największym stopniu.

 6. Kierowca

  Neverending story...

 7. Miszcz

  Jestem z przyszłości, mówię wam, że ten przetarg upadnie, i Polskie wojsko nadal będzie honkery użytkować

 8. Marek1

  Tragifarsy pt. Mustang w wykonaniu IU/MON/WP ciąg dalszy. To juz nawet nie jest śmieszne ...

Reklama