Przemysł Zbrojeniowy

Londyn bliżej zakupu F-35. Ważna deklaracja ministerstwa obrony

fot. gov.uk
fot. gov.uk

Brytyjskie Ministerstwo Obrony ujawniło, że niedługo złoży zamówienia na samoloty F-35. Nie potwierdzono jednak w jakiej ilości maszyny zostaną pozyskane.

Philip Hammond, brytyjski Sekretarz Obrony, na konferencji dotyczącej bezpieczeństwa międzynarodowego w Monachium ujawnił informacje, że Ministerstwo Obrony wkrótce podpisze zamówienie dotyczącą F-35. Celem jest umożliwienie powstania pierwszej eskadry, która ma stacjonować na lotniskowcu HMS Queen Elizabeth już w 2018 r. 

Hammond nie potwierdził jednak, że chodzi o 14 sztuk F-35, o których pisał niedawno Reuters, powołując się na niezależne źródła. Odnosząc się do faktu, iż negocjacje nadal trwają brytyjski Sekretarz Obrony odmówił potwierdzenia tej liczby.

W 2012 r. Brytyjczycy zadeklarowali zakup 48 sztuk maszyn Lightning II. Ministerstwo Obrony chce pozyskać samoloty na razie jedynie w celu rozpoczęcia szkoleń.

 

 

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.