Przemysł Zbrojeniowy
Lockheed Martin Space: opracowaliśmy kompleksowy plan budowania krajowych zdolności [Defence24 TV]
„W obrębie systemów kosmicznych opracowaliśmy kompleksowy plan budowania zdolności. Tak by państwa mogły tworzyć własne komponenty i podsystemy kosmiczne, a finalnie satelity” – mówi w rozmowie z Defence24 TV Chris Lentz z Lockheed Martin Space.
Przedstawiciel amerykańskiego koncernu opowiedział także o szerokiej gamie produktów Lockheed Martin Space.
Mamy bardzo wysokiej klasy produkt LM 1000, zdolny do dostarczania zobrazowań o rozdzielczości 0,25 m z pułapu 500 km, a na drugim końcu skali mamy bardzo małego satelitę, ważącego 50-70 kilogramów, o oznaczeniu LM 50, Który dostarcza zobrazowania w rozdzielczości 0,6 metra.
Chris Lentz powiedział także o filozofii działania amerykańskiej firmy: W Lockheed Martin naszą działalność biznesową opieramy na modelu, który można ująć w zdaniu: „nigdy nie zapominamy dla kogo pracujemy” i dodał: „Nie tylko dostarczamy sprzęt, ale naprawdę pracujemy dla i z naszymi klientami.”
W dziedzinie potencjalnej sprzedaży satelitów i ich komponentów do krajów trzecich Chris Lentz powiedział: „jako Lockheed Martin postępujemy zgodnie z przepisami i regulacjami prawa amerykańskiego” odnosząc się do możliwych ograniczeń, które mogą być narzucone przez amerykański rząd w kwestii sprzedaży systemów kosmicznych.
yuk
Tylko broń atomowa zapewni Polsce niepodległość.
Red@Devil
Tak tak czytać totalna kontrola wszystkiego i wszystkich. Dziękujemy ale nie. EUROPA ZACHODNIA JUZ TO WDRAŻA
seba
Ustawa 447 to obecnie pole do nadużyć w każdej kwestii związanej z USA. Nie wiem jak można podpisać taki dokument a potem oferować współpracę i sądzić że nie ma żadnej sprzeczności pomiędzy tymi faktami.
ober
z tego powodu HOMAR trzeba kupić od IMI wspierając tym samym kraj spadkobierców ofiar holokaustu. Poprawne moralnie i zgodne z act 447.
Opl
Tak a co obiecał nasz prezydent na tajnych spotkaniach za zamknietymi drzwiami?
LPM
Ale my nie mamy zadnych zobowiązań. Nic nie musimy.
Marek1
Podobne lub lepsze opcje oferują również inne niż LM firmy. Przy tym NIE mają one większości ograniczeń w transferze technologii do kraju kupującego dany system od LM. Zresztą w USA można zaobserwować ciekawą współpracę administracji z prywatnymi koncernami zbrojeniowymi - administracja często mówi kupcom, ze NIE ma wpływu na ograniczenia w transferze technologii jakie nakładają koncerny, a te twierdzą, że chętnie transferowałyby technologię, ale NIE mogą, bo zabrania tego administracja USA. Dokładnie taki efekt widać właśnie w przypadku lobbingu za wyborem przez Polskę syst. Himars dla programu Homar.