Przemysł Zbrojeniowy

Leonardo przejął szwajcarskiego producenta śmigłowców

Fot. Leonardo
Fot. Leonardo

Koncern Leonardo poinformował, że zakończyło się przejmowanie przez niego Grupy Kopter AG (Kopter) z Lynwood w Szwajcarii.

Jak zaznaczono cena nabycia, na bazie bez gotówki, bez długów (cash free / debt free), składa się ze stałego komponentu w wysokości 185 mln dolarów oraz mechanizmu earn-out, powiązanego z określonymi celami osiąganymi w trakcie trwania programu, począwszy od 2022 r. W ramach Pionu Śmigłowców Leonardo, Kopter będzie działać jako autonomiczny podmiot prawny oraz centrum kompetencji w porozumieniu z Leonardo.

Zaznaczono przy tym, że koncern Leonardo skorzysta na innowacjach, nowych zdolnościach i umiejętnościach inżynierskich oferowanych przez szwajcarską Kopter AG. Jej jednosilnikowy śmigłowiec Kopter SH09 ma pasować do gamy produktów koncernu Leonardo, oferując możliwości przyszłego rozwoju technologicznego. Co więcej, również ten nowy produkt z kolei skorzysta dzięki przemysłowemu know-how, a także doświadczeniu w zakresie usług i szkoleń oraz sieci handlowej koncernu Leonardo, umożliwiając jednocześnie osiągnięcie jeszcze szerszego zakresu oferty oraz umocnienie pozycji rynkowej.

 Czytaj też: Leonardo wspiera włoską walkę z koronawirusem

Prowadząca działalność głównie w Szwajcarii, Grupa Kopter działa począwszy od 2009 roku, pierwotnie pod nazwą Marenco Swiss Helicopter, a następnie, od 2018 r. już pod nazwą Kopter Group AG. Według oficjalnego komunikatu, przejęcie Koptera pozwala Leonardo na dalsze umacnianie swojej pozycji światowego lidera i pozycji w sektorze wiropłatów zgodnie z wytycznymi Planu Przemysłowego w celu wzmocnienia kluczowego biznesu.

image
Fot. Leonardo

 

Komentarze