Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Koreańskie przekładnie dla czołgu Altay

Fot. BMC
Fot. BMC

Portal Defence Turkey informuje o kolejnym postępie w programie czołgu podstawowego Altay, który ma umożliwić rozpoczęcie produkcji seryjnej nowego tureckiego czołgu.

Reklama

Jak poinformowano, koreańska firma S&T Dynamics będąca producentem przekładni dla pojazdów, zawarła umowę z firmą BMC Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. o wartości 200 mln EUR na dostawy przekładni EST15K która została opracowana dla czołgu K2, ale może być instalowana także w innych typach czołgów podstawowych oraz współpracować z różnego typu silnikami.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Między 30 stycznia a 31 grudnia 2027 za cenę około 68,926 mln EUR ma zostać dostarczonych 90 przekładni w ramach fazy pierwszej, natomiast kolejne 150 za kwotę 130,900 mln EUR między 1 stycznia 2028 a 31 grudnia 2030 w ramach fazy drugiej.

Czytaj też

Warto przypomnieć że obecnie d dla czołgu Altay, wybrano ć również koreański silnik, Doosan Infracore DV27K. Jest to czterosuwowy silnik wysokoprężny V12 o pojemności 27,2 litrów, generujący moc 1500 KM.

Reklama

Komentarze (3)

  1. kapusta

    kilkanaście lat Turcy budują już ten czołg i nadal wszystko w nim jest importowane. a te przekładnie póki co nie spełniają koreanskich standardów, no ale mają jeszcze kilka lat by podrasować produkt. jednym zdaniem: pozdrawiam mitomanów bredzacych tu o gorylach lepszych od leopardów

  2. Kleofas03

    Podsumowując Turcy konsekwentnie budują czołg Przygotowując się do sojuszu z Iranem i rosyjską cywilizacja

  3. Orel

    Czyli będziemy mieć czołgi szybciej niż turcy przekładnie, niemniej jednak dobrze wiedzieć ze coś się rusza w temacie

Reklama