Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Kolejne polowe kancelarie kryptograficzne jeszcze w tym roku

Polowa kancelaria kryptograficzna. Fot. WZŁ-1
Polowa kancelaria kryptograficzna. Fot. WZŁ-1

Inspektorat Uzbrojenia opublikował ogłoszenie o planowanej dostawie posadowionych polowych kancelarii kryptograficznych (PKK). Powstają one poprzez modernizację urządzeń posiadanych już przez Siły Zbrojne RP i posadowienie modułu z nimi na podwoziach samochodów ciężarowych średniej ładowności wysokiej mobilności Jelcz 442.32 z nieopancerzonymi czteroosobowymi kabinami.

Zmodernizowane systemy zostaną dostarczone w ramach zadania „Polowa kancelaria kryptograficzna na samochodzie (PKKs) - modernizacja PKK i integracja z samochodem” (+VAT), a cały zakup będzie kosztował podatnika 2,43 mln PLN. Za te środki dostarczonych zostanie 18 egzemplarzy, dostawa ma mieć miejsce jeszcze w tym roku.

Oprócz tego ogłoszenie przewiduje opcję na takie same prace przy kolejnych 16 KPP, które miałyby zostać dostarczone w roku 2020. Ich koszt jednostkowy jest już wyższy, bo łącznie będą one kosztowały 3,44 mln PLN (+VAT). Całkowita wartość zamówienia może więc wynieść 5,87 mln PLN + VAT. Kwoty te zostały wynegocjowane w drodze przeprowadzonego postępowania (procedury negocjacyjnej bez publikacji ogłoszenia o zamówieniu), w którym zwracano uwagę przede wszystkim na korzystną cenę.

Wykonawcą zamówienia są Wojskowe Zakłady Łączności nr 1 S.A., które już teraz przygotowują analogicznie zmodernizowane 16 zestawów PKK (łącznie z obecnie złożonym zamówieniem i opcją, ogólna liczba dostarczanych posadowionych polowych kancelarii kryptograficznych wyniesie 50 egzemplarzy) i jest w posiadaniu całej niezbędnej dokumentacji i know-how.

Reklama

Komentarze (1)

 1. Zawisza_Zielony

  To jest sprzęt przed którym drży pancerna armia Putina

  1. mr Smith

   Zastanów się nad tym co napisałeś proszę... Kancelaria kryptograficzna nie jest przeznaczona do walki z Armiami Pancernymi ... Służy pewnie do szyfrowania łączności własnej i rozszyfrowywania wrogiej :) Powinieneś to wiedzieć bo w Rosji na pewno macie podobne, zresztą nawet wozy kartograficzne są użytkowane w Armii FR ... Ciekawe czy Rosyjskie wozy kartograficzne niszczą czołgi ...? :D

  2. rododendron

   To jest bardzo potrzebny sprzęt.

  3. szalet polowy

   Krynica mądrości.

Reklama