Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Jest umowa na serwisowanie systemu Przebiśnieg

Fot. WZE
Fot. WZE

3. Regionalna Baza Logistyczna zamówiła usługi związane z serwisowaniem systemu rozpoznawczo-zakłócającego (ZSRZ) Przebiśnieg.

Przedmiotem umowy są: Naprawa, diagnostyka, konserwacja, serwisowanie oraz usługi utrzymujące w sprawności technicznej to urządzenie. Prace mają zostać przeprowadzone w latach 2020-2021 i kosztować 6 mln PLN plus VAT. Jedyną ofertę złożyło konsorcjum w składzie: Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych (lider) i firma Consortia Electronica Sp. z o.o. Została ona wybrana zgodnie z kryteriami oceny, w których za termin gwarancji można było otrzymać do 20 punktów procentowych i 80 punktów za cenę, a dokładnie: 40 punktów za wartość roboczogodziny u użytkownika lub w miejscu przez niego wskazanym i wartość roboczogodziny u wykonawcy.

System rozpoznawczo-zakłócający Przebiśnieg został opracowany w Wojskowej Akademii Technicznej przy współpracy z Wojskowymi Zakładami Elektronicznymi w Zielonce. Wojsko otrzymało system na podwoziach gąsienicowych MT-LB. System składa się z trzech stacji rozpoznania, trzech stacji zakłóceń oraz jednego wozu dowodzenia i może automatycznie wykrywać i lokalizować źródła promieniowania radiowego w pasmach VHF i UHF, określić parametry źródła sygnału i charakter sygnału oraz generować zakłócanie selektywne, zaporowe i dezinformujące.

Reklama

Komentarze (2)

 1. asf

  A ile takich systemów znajduje się na wyposażeniu Wojska Polskiego? Jeden, czy więcej niż jeden?

  1. Covax

   Więcej niż jeden, mniej niż trzy :-(

 2. Covax

  Szkoda że tak mało mamy środków WRE ale te systemy nie mają wielkiej lufy to i nikogo nie interesują

Reklama