Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Irańskie drony będą produkowane na Białorusi?

Autor. ANA

Białoruski minister obrony odwiedził Iran, gdzie spotkał się ze swoim irańskim odpowiednikiem. W czasie spotkania podpisano dwustronne umowy. Mogło także dość do omówienia produkcji irańskich dronów Shahed na Białorusi – informuje Institute for the Study of War (ISW).

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Institute for the Study of War (ISW) w codziennym raporcie zakomunikował, że 31 lipca w Iranie doszło do spotkania białoruskiego ministra obrony generała-porucznika Wiktara Chrenina z irańskim odpowiednikiem, generałem brygady Mohammadem Rezą Asztianim, w celu podpisania wspólnych protokołów i dwustronnej współpracy wojskowej.

Czytaj też

Jak zwrócono uwagę w raporcie, Asztiani jest odpowiedzialny za negocjowanie irańskich zakupów i sprzedaży wojskowej, więc jak sugeruje raport, Chrenin i Asztiani prawdopodobnie omawiali transakcje zbrojeniowe podczas spotkania. Mogło także dojść do rozmów na temat produkcji irańskich dronów Shahed na terytorium Białorusi. Wcześniej informowano, że Iran dąży do przekształcenia zakładu w białoruskim obwodzie homelskim w fabrykę bezpilotowców (amunicji krążącej) z rodziny Shahed.

Reklama

Czytaj też

W maju pojawiły się informacje, że do Homla na Białorusi przybyła w ostatnim czasie delegacja z Iranu. Celem tej wizyty było przeanalizowanie przez Moskwę, Mińsk i Teheran możliwości produkcji irańskiej amunicji krążącej typu Shahed w Homelskich Zakładach Radioelektronicznych. Wizyta studyjna została zorganizowana przez rosyjską Federalną Służbę Bezpieczeństwa (FSB) i białoruski Komitet Bezpieczeństwa Państwowego (KGB). Wcześniej pojawiały się doniesienia, że do bazy w Homlu dostarczano zapasy Shahedów, z pomocą których rosyjskie wojska atakują Ukrainę.

Reklama

Komentarze (1)

  1. bezreklam

    Moze tak moze nie. Podbnie jak smierc putina na 10 horob jakie byly w mediach

Reklama