Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Rosja zamierza produkować irańskie drony kamikadze Shahed na Białorusi

Drony Shahed 136 są bardzo tanie i wymagają tanich systemów przeciwdziałania
Drony Shahed 136 są bardzo tanie i wymagają tanich systemów przeciwdziałania
Autor. ANA

Do Homla na Białorusi przybyła w ostatnim czasie delegacja z Iranu; celem tej wizyty było przeanalizowanie przez Moskwę, Mińsk i Teheran możliwości produkowania irańskich dronów kamikadze typu Shahed w Homelskich Zakładach Radioelektronicznych - powiadomił portal Centrum Narodowego Sprzeciwu, prowadzony przez Siły Operacji Specjalnych ukraińskiej armii.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Wizyta studyjna została zorganizowana przez rosyjską Federalną Służbę Bezpieczeństwa (FSB) i białoruski Komitet Bezpieczeństwa Państwowego (KGB). Wcześniej pojawiały się doniesienia, że do bazy w Homlu dostarczano zapasy Shahedów, za pomocą których rosyjskie wojska atakują Ukrainę - podał rządowy serwis, powołując się na własnych informatorów.

Czytaj też

"Rozpoczęcie produkcji irańskich bezzałogowców na Białorusi pomogłoby Rosji rozwiązać problemy logistyczne związane ze sprowadzaniem tych maszyn z Iranu" - zauważył portal.

Reklama

W sierpniu 2022 roku Rosja zaczęła kupować od Iranu drony kamikadze, których masowe użycie na polu walki na Ukrainie rozpoczęło się we wrześniu. Bezzałogowce, głównie maszyny Shahed-136, są wykorzystywane do atakowania celów cywilnych i obiektów infrastruktury krytycznej na niemal całym terytorium kraju. Teheran konsekwentnie zaprzecza, że dostarcza Moskwie swoje drony.

Czytaj też

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (1)

 1. Jerzy

  W sumie dziwne, że jeszcze ich u siebie masowo nie produkują, to w końcu dosyć prymitywne konstrukcje, a używane masowo mogą służyć przesileniu obrony plot.

  1. QVX

   Może taki mają obecnie stan stosownych gałęzi przemysłu.:-)

  2. ostatni

   Chodzi o sile robocza. A na Bialrusi bezrobocie po naszych sankacj. Wiec to moglo by byc dobre dla kazdej strony. Ekonicznie dla bialrusi a sprzetowo dla Rosji.

  3. Rusmongol

   @ostatni. Jak to to wszystkie kroki tej kliki kgb nie prowadzą do bogactwa, rozwoju i wielkich czynów? O jakim ty bezrobociu mówisz? Przecież Putin zrobił to wszystko rzy wtórze kolchoznika kalaszenki dla światłej przyszłości.. 🤪

Reklama