Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Indodefence 2022: Hiszpańskie ZSMU dla Indonezji

Autor. EM&E

Hiszpańskie przedsiębiorstwo Escribano Mechanical & Engineering (EM&E) podczas targów Indodefence 2022 podpisało umowę na dostarczenie zdalnie sterowanych modułów bojowych Guardian 1.5 dla indonezyjskiego wojska.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Podczas targów Indodefence 2022 spółka EM&E zawarła umowę z indonezyjską firmą PT Jala Berikat, dzięki czemu Hiszpanie zyskali nowy rynek dla swoich produktów przy wsparciu miejscowego przedsiębiorstwa. Na swoich stoiskach przedsiębiorstwo z Półwyspu Iberyjskiego przedstawiało swoje zdalnie sterowane moduły uzbrojenia np. Guardian 2.0 czy Sentinel Aspis przystosowana do integracji z platformami morskimi.

Sentinel Aspis to jeden z najlżejszych zdalnie sterowanych modułów uzbrojenia przystosowanych do platform morskich. Waży on mniej niż 100 kg, co pozwala na umieszczanie go na nawet lekkich jednostkach nawodnych, zapewniając im zdolności ogniowe w dzień i w nocy. Może on być wyposażony w karabin maszynowy kalibru 5,56 lub 7,62 mm. Dodatkowo z racji na swoją niewielką masę może on być integrowany z bezzałogowymi pojazdami naziemnymi jak południowokoreański ASPIS.

Reklama

Czytaj też

Zaprezentowany oprócz niego został także ZSMU Guardian 2.0 możliwy integracji z szeroką gamą platform zarówno statycznych jak i dynamicznych. Może on być wyposażony w szeroką gamę karabinów maszynowych różnych kalibrów czy granatnik automatyczny MK19. Producent zapewnia, że może on być stosowany w roli systemu antydronowego bardzo krótkiego zasięgu.

YouTube cover video

Czytaj też

Guardian 1.5 to lekki i kompaktowy zdalnie sterowany moduł uzbrojenia, specjalnie zaprojektowany do integracji z wielkokalibrowymi karabinami maszynowymi kal. 12,7 mm. System posiada dwuosiową stabilizację i może pracować zarówno w dzień, jak i w nocy. Został zaprojektowany do integracji z szeroką gamą platform lądowych i morskich zapewniając zdolności do samoobrony na krótkim dystansie.

Reklama

Komentarze (1)

 1. Mondry015

  Podsumowując system Gatlinga Tarnowa chociaż waży 1100kg i bije na głowę te hiszpańską muchę. Konsola operatorska systemu z Tarnowa jest DOSKONAŁA Techniczna możliwość dodania stabilizacji okrętowej

  1. wert

   ślepa uliczka której nikt myślący nie powinien brać pod uwagę. Potrzebujesz wagonów amo w polu a stacjonarnie masz deszcz pocisków po okolicy. Sensowne zastosowanie tylko na morzu. Tarnów niech np wepnie granatnik 40mm

  2. Szwejk85/87

   Wolę deszcz pocisków w okolicy niż jednego shaheda na głowie.....

  3. wert

   Szwejk85/87 @ póki UKR walili z 23mm czy S-60 to Szachidy uderzały w cel. Zaczęły spadać gdy UKR dostali dane jak zagłuszyć GPS Szachida. Jeden pocisk naszej KDA-35 to ponad 100 lotek szrapnelowych szybko tracących energię. Zamiast polewaczki lepsza jest precyzja. Coś typu SMASH 2000L/3000 do powszechnego indywidualnego stosowania

Reklama