Reklama

Na stoisku RTcom prezentowano nie tylko same akcesoria i urządzenia łączności, ale również sposoby ich łączenia na umundurowaniu, kasku/hełmie i kamizelce taktycznej pojedynczej osoby. Jest to problem często pomijany w przypadku „zwykłych” żołnierzy i tak naprawdę próbują go rozwiązać kompleksowo jedynie przedstawiciele wojsk specjalnych oraz operatorzy oddziałów antyterrorystycznych.

Dualny (PTT) interfejs przystosowany do pracy z bezprzewodowym przyciskiem PTT - fot. M.Dura

Tymczasem dla zapewnienia mobilności i integracji całego wyposażenia konieczne jest połączenie ze sobą okablowania z co najmniej dwóch radiostacji przenośnych, przycisku PTT (Push to Talk – przyciśnij i mów), komputera taktycznego, GPS, centralnego systemu zasilania (o ile jest przewidziany) oraz mikrofonu i słuchawek (w których żołnierz powinien słyszeć komunikaty z przenoszonych przez niego systemów - np. z interrogatora przenośnego krótkiego zasięgu zamontowanego na rakiecie przeciwlotniczej klasy MANPADS).

Aktywny zestaw nagłowny, głośnikowo - słuchawkowego Sonic – fot. M.Dura

RTCom ma w tym przypadku o tyle ułatwioną sytuację, że zajmuje się od 2011 r. sprzedażą urządzeń radiokomunikacyjnych produkowanych przez Hytera Communications i Sonic Communications.

Rozwiązania prezentowane na stanowisku wystawienniczym są wyraźnym sygnałem, że wyposażenia indywidualnego żołnierza nie można już traktować jako zbiór odseparowanych urządzeń i uzbrojenia, ale jako całość, która musi ze sobą współpracować i to jednocześnie.

Zestaw prezentowany przez firmę RTCom składał się m.in. z dwóch radiostacji Hytera, specjalnego, dualnego interfejsu z bezprzewodowym przyciskiem PTT oraz aktywnego zestawu nagłownego głośnikowo - słuchawkowego Sonic – fot. M.Dura

Reklama
Reklama

Komentarze (2)

  1. RTcom

    Ilość kabelków się zgadza :) PTT może obsłużyć 2 radiostacje plus przewody zostały wyciągnięte na zewnątrz dla oglądających :)

  2. nobody

    coś za dużo tych kabelków...