Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Elbit Systems wybuduje fabrykę amunicji

Autor. Elbit Systems

Izraelska firma zbrojeniowa Elbit Systems poinformowała o przyznaniu jej kontraktu o wartości 135 mln USD przez nieokreślonego klienta na budowę fabryki amunicji artyleryjskiej.

Reklama

Projekt ma zostać zrealizowany w dwa lata od podpisania umowy. Firma przy jego realizacji ma wykorzystać swoje dotychczasowe wieloletnie doświadczenie z zakresu projektowania, produkcji i obsługi amunicji artyleryjskiej, które wykorzystywała przy wielu kontraktach. Przedsiębiorstwo podkreśla swoje zdolności do realizacji tego zadania, przytaczając doświadczenie we wspomnianych procesach, ale także w kompleksowym wsparciu poprodukcyjnym. Elbit wybuduje linie produkcyjne, same zakłady (zapewne także magazyny) w kilku lokalizacjach, jakie wskaże zamawiający. Jest to zapewne odpowiedź na olbrzymie zapotrzebowanie rynku na amunicję artyleryjską z racji obłożenia istniejących fabryk zamówieniami na wiele lat do przodu.

Reklama

To kolejny kontrakt podpisany w ostatnich miesiącach przez Elbit Systems dotyczący różnego typu amunicji. Na początku października firma otrzymała zamówienia na dostawę amunicji czołgowej kal. 120 mm do nieokreślonego kraju będącego członkiem NATO. Umowa ma obowiązywać przez okres trzech lat, z możliwością jej przedłużenia w ramach prawa opcji. Nie podano typu zamówionej amunicji (niewykluczone, że było to kilka rodzajów).

Czytaj też

Autor. Elbit Systems
Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama