Przemysł Zbrojeniowy
DCNS wprowadza nowe oprogramowanie projektowe
Koncern DCNS wprowadza najnowszą wersję oprogramowania Paramarine firmy QinetiQ, które wspomoże proces projektowania nowych jednostek pływających w tym - okrętów podwodnych.
Według naval-technology.com, nowe oprogramowanie będzie wykorzystane przez koncern DCNS przy obliczeniach związanych ze stabilnością i we wczesnej fazie projektowania wliczając w to rozwijanie takich projektów jak podwodny, uderzeniowy okręt podwodny typu Barracuda (z napędem atomowym), czy klasyczny okręt podwodny Scorpène.
Przedstawiciele koncernu DCNS potwierdzili, że starsze wersje oprogramowania Paramarine było wykorzystywane już od ponad 10 lat, oferując duży zakres możliwości, wykorzystywanych podczas realizacji wielu krajowych i zagranicznych projektów (sprawdzając np. rentowność poszczególnych konstrukcji, pozwalając oszacować ich koszt, sprawdzić manewrowość, wytrzymałość, skuteczną powierzchnię odbicia radiolokacyjnego, stateczność, itd.).
DCNS wskazał, że to właśnie Paramarine był wykorzystywany do sprawdzania koncepcji nowych okrętów podwodnych – w tym małego okrętu podwodnego SMX-26 prezentowanego w czasie Euronaval w 2012 r. Jest to narzędzie z powodzeniem stosowane również przez brytyjskich konstruktorów przy budowie okrętów nawodnych i podwodnych dla Royal Navy.
Obecnie wprowadzana do DCNS, najnowsza wersja oprogramowania - Paramarine V8 wprowadza m.in. probabilistyczne modelowanie uszkodzeń i ich ocenę (biorąc pod uwagę sytuacje krytyczne).
fenix
dodatkowy argument za Scorpenami
Wojtekus
Jesli nasze OP nie beda uzbrojone w pociski "odstraszajace" czyli rakiety dalszego zasiegu (1000 km) to po co nam takie dwa duze OP? Nie lepiej 4-5 wlasnie takich jak na zdjeciu? Mozna wypozyczyc jakis OP na najblizsze pare lat a puzniej postarac sie o cos takiego jak sie pokaze.