Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

BNet: nowe podejście do wojskowej łączności [SKANER Defence24]

W kolejnym odcinku Skaner Defence24.pl gościem Jacka Raubo był Yoav Wermuth, Vice President and head of Rafael’s C3 Directorate, który prezentował oferowany przez Rafaela system szerokopasmowej łączności taktycznej – BNet.

W swojej prezentacji Yoav Wermuth przedstawił BNet jako: „rozwiązanie, które umożliwia prowadzenie działań wojennych całkowicie sieciowo, w sposób cyfrowy.” BNet to rodzina radiostacji od osobistych po montowane na pojazdach i samolotach bojowych, co pozwala na „połączenie wszystkich tych elementów w jedną, ujednoliconą sieć szerokopasmową, wysoce odporną i bezpieczną ” oraz wzajemne przekazywanie danych, także o celach do zwalczania.

Cechą BNet, na którą uwagę Yoav Wermuth jest prostota integracji radiostacji z np. systemami zarządzania polem walki (BMS) różnych producentów: „To coś, czego można oczekiwać od nowoczesnego systemu łączności opartego o protokół IP.”

System BNet wykorzystywany jest operacyjnie od 2014 roku, w tym przez Siły Obronne Izraela (IDF). Dostarczany jest także do innych odbiorców, jak np. indyjskie siły powietrzne. Obecnie też realizowany jest projekt dotyczący systemu BNet w Niemczech, gdzie jak zaznacza przedstawiciel Rafael prowadziliśmy na szeroką skalę próby systemu i zdał on egzamin na medal.”

Grafika: Katarzyna Głowacka/Defence24.pl.
Grafika: Katarzyna Głowacka/Defence24.pl.
Reklama

Komentarze

    Reklama