Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Ruszają targi Balt Military Expo 2021

Fot. BME
Fot. BME

W dniach 20 - 22 kwietnia 2021 odbywa się kolejna edycja targów Bałtyckich Targów Militarnych Balt Military Expo organizowanych tradycyjnie przez Międzynarodowe Targi Gdańskie S.A. Tym razem z uwagi na nadal jeszcze trwającą epidemię zostały one zorganizowane w formule on-line.

Targi koncentrują się na tematyce bezpieczeństwa morskiego, systemach obronnych i ratownictwa na morzu i lądzie. Powstały i realizowane są we współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej, Sztabem Generalnym Wojska Polskiego, Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych, Marynarką Wojenną RP, Wojskami Specjalnymi, Żandarmerią Wojskową, Ministerstwem Rozwoju, Pracy i Technologii, Ministerstwem Spraw Zagranicznych, Biurem Bezpieczeństwa Narodowego i formacjami podległymi MSWiA.

Balt Military Expo 2021, organizowane są równolegle z targami InterMarE South Baltic Maritime Economy Exhibition.

Dzięki formule on-line możliwe są spotkania w czasie rzeczywistym z partnerami biznesowymi, prezentacje firm poprzez filmy, nagrane materiały promocyjne, a także nadawane ze studia wypowiedzi prelegentów. Warto wymienić również ekspozycję produktów w formie katalogów do pobrania na stoisku i prezentacje firmy dla wszystkich uczestniczących Wystawców ze sceny głównej Targów. Jak podkreślają organizatorzy, te rozwiązania dają nowe możliwości biznesowe, a także znacząco zwiększają zasięg promocji i prezentacji oferty wystawców w całym rejonie Bałtyku Południowego i nie tylko.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Podczas tegorocznej edycji Balt Military Expo 2021 i InterMarE South Baltic Maritime Economy Exhibition ponad 150 wystawców z kraju i zagranicy przedstawia rozwiązania i technologie przemysłu obronnego dedykowane Marynarce Wojennej RP, jednostkom specjalnym, Żandarmerii Wojskowej i służbom zabezpieczenia logistycznego Wojska Polskiego, Straży Granicznej, Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Krajowej Administracji Skarbowej oraz Służbie Więziennej, a także małym i średnim przedsiębiorstwom z szeroko rozumianej branży morskiej.

BME 2021 to projekt dedykowany małym i średnim firmom działających w sektorze gospodarki morskiej mający na celu nawiązanie i rozwinięcie współpracy, a także promocję zielonej i błękitnej gospodarki w Regionie Morza Południowego Bałtyku.

Wśród uczestników są miedzy innymi stocznie, producenci uzbrojenia, sprzętu, wyposażenia statków i okrętów, firmy technologiczne, offshorowe, stocznie jachtowe, firmy produkujące wyposażenie obiektów morskich i platform, a także firmy specjalizujące się w prawie i ubezpieczeniach morskich, agencje brokerskie i zajmujące się turystyką morską.

Na szczególną uwagę zasługują odbywające się podczas targów konferencje:

- IX Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna NATCON „Technologie morskie dla obronności i bezpieczeństwa”. Priorytetową tematyką Konferencji będą rozwiązania z obszaru wojskowej techniki morskiej oraz bezpieczeństwa na morzu i wybrzeżu w portach i obiektach infrastruktury krytycznej, zagadnienia z zakresu cyberbezpieczeństwa, a także ratownictwa morskiego.

- SEATECH - międzynarodowa konferencja, której celem jest wyznaczenie najważniejszych kierunków rozwoju technologicznego sektora morskiego. Podczas wydarzenia prelegenci przedstawią potrzeby i perspektywy rozwojowe w swoich branżach, a występujące startupy najnowsze rozwiązania technologiczne.

Reklama

Komentarze

    Reklama