Reklama

Polityka obronna

Prezydent Duda rozmawiał ze Stoltenbergiem i Zełeńskim o Ukrainie

Autor. NATO North Atlantic Treaty Organization/Flickr/CC BY-NC-ND 2.0

Jak podała Kancelaria Prezydenta, prezydent Andrzej Duda odbył pilne konsultacje z Sekretarzem Generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem. Powodem i głównym tematem rozmów były rosyjskie bombardowania celów cywilnych na Ukrainie, które rozpoczęły się nad ranem. Wcześniej Duda rozmawiał również z prezydentem Ukrainy Wołodymerem Zełenskim.

Reklama

W poniedziałek rano Rosja rozpoczęła zmasowany atak rakietowy na szereg miast w większości regionów Ukrainy. Pociski uderzyły także m.in. w Kijów, Zaporoże oraz w miasta obwodów dniepropietrowskiego i mikołajowskiego. Regionalne władze na zachodzie kraju, we Lwowie, Tarnopolu i Chmielnickim powiadomiły o uruchomieniu systemów obrony przeciwrakietowej i wybuchach.

Reklama

Czytaj też

Reklama

W wyniku ataku na centrum Kijowa zginęło co najmniej osiem osób, a 24 zostały ranne. Zbierane są dane o stratach cywilnych w innych regionach kraju.

Czytaj też

Kancelaria Prezydenta poinformowała w poniedziałek na Twitterze, że prezydent Andrzej Duda odbył pilne konsultacje z Sekretarzem Generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem. Jak przekazano, rozmowa dotyczyła dzisiejszych rosyjskich bombardowań celów cywilnych na Ukrainie.

Tuż po atakach odbyły się pilne konsultacje prezydentów Polski i Ukrainy. Jak poinformował szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch, prezydenci rozmawiali m.in. o dalszych dostawach środków niezbędnych do obrony Ukrainy. Prezydent Zełenski po konsultacjach napisał na Twitterze, że wraz z prezydentem Dudą będą wspólnie pracować nad zwiększeniem pomocy międzynarodowej dla Ukrainy, wzmocnieniem ukraińskiej obrony i dalszą izolacją Rosji.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (1)

  1. Valdi

    Przypomnijmy prezes banku narodowego Norwegii to nowa robota Jedna i o tym się naprawdę martwi A tutaj dyrdymałki do żyrandola

Reklama