Reklama

Polityka obronna

„Powitanie z bronią” pocztowców

Fot. Andrew Magill/flickr/CC BY 2.0

Poczta Polska, pełniąca ważną rolę w systemie bezpieczeństwa państwa, uruchomiła w lipcu br. program dobrowolnych szkoleń strzeleckich dla swoich pracowników pt. „Powitanie z bronią”. Inicjatywa narodowego operatora spotkała się z olbrzymim zainteresowaniem ze strony pocztowców. W przeciągu kilku pierwszych dni trwania akcji, pracownicy poczty wysłali ponad 1000 zgłoszeń i tym samym wyczerpali pulę miejsc przewidzianą na I edycję „Powitania z bronią”.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl >

Reklama

Akcja „Powitanie z bronią" dedykowana jest pocztowcom, którzy chcieliby zdobyć podstawową wiedzę i umiejętności w zakresie posługiwania się bronią. Uczestniczyć w programie mogą wszyscy zatrudnieni w poczcie – od listonoszy, po przedstawicieli obsługi klienta czy administracji, z wyłączeniem pracowników ochrony oraz tych, którzy już mają pozwolenia na broń, są członkami klubów strzeleckich lub mają doświadczenie strzeleckie. Pocztowcy mogli dołączyć do programu od 11 lipca br. W I edycji szkolenia weźmie udział 1000 pracowników.

Czytaj też

– Ogromne zainteresowanie programem „Powitanie z bronią" wśród pracowników poczty dowodzi, jak potrzebne są tego typu inicjatywy. Jesteśmy firmą, która odgrywa istotną rolę w systemie bezpieczeństwa państwa, dlatego chcemy, aby pocztowcy byli gotowi stawić czoła różnym sytuacjom kryzysowym. Stąd też szereg inicjatyw, jakie podejmujemy w tym zakresie oraz nasze partnerstwo z Wojskami Obrony Terytorialnej – podkreśla Tomasz Zdzikot, prezes Poczty Polskiej.

Reklama

W ramach „Powitania z bronią" chętni pocztowcy odbędą zajęcia teoretyczne i praktyczne w łącznym wymiarze czterech godzin. Szkolenia poprowadzą wykwalifikowani instruktorzy. Uczestnicy szkoleń zapoznają się m.in. z zasadami bezpieczeństwa w posługiwaniu się bronią oraz spróbują własnych sił na strzelnicy.

Czytaj też

– Nasz nowy program „Powitanie z bronią" to nie tylko szansa na zapoznanie się z podstawową wiedzą o środkach obrony osobistej i zasadami posługiwania się bronią. Wspólne szkolenie stwarza także możliwość spotkania się z innymi pocztowcami, integrując lokalne środowisko pracowników – zauważa Marek Makuch, dyrektor Centrum Kadr i Szkoleń Poczty Polskiej.

Z uwagi na ogromne zainteresowanie programem oraz liczbę zgłoszeń, przekraczającą dostępne miejsca, Poczta nie wyklucza uruchomienia drugiej edycji inicjatywy.

Warto przypomnieć, że Poczta Polska promuje działania proobronne także poprzez współpracę z Wojskami Obrony Terytorialnej. W maju br. Spółka wprowadziła program „Ramię w Ramię z WOT", którego celem jest aktywizacja pracowników do wstąpienia w szeregi „Terytorialsów", a także kształtowanie i promowanie postaw patriotyczno-obywatelskich. Poczta Polska, która jest jednym z największych pracodawców w kraju, stwarza pocztowcom atrakcyjne warunki do łączenia pracy ze służbą na rzecz obronności i bezpieczeństwa państwa.

Czytaj też

Komentarze (2)

 1. salvator

  I chwała Bogu. Większość Polaków nie powinna posiadać broni. Dla dobra swojego i innych.

 2. Extern.

  Mija właśnie 6ty miesiąc wojny w którą Polska jest zaangażowana a ustawy ułatwiającej Polakom legalny dostęp do broni jak nie było, tak dalej nie ma. Podobno już 3ci projekt jest w konsultacjach. Zaczyna to coraz bardziej wyglądać jak próba maksymalnego rozbełtania tematu.

  1. Paurek

   Zdrowy psychicznie, niekarany Polak ma dostęp do broni i jest to proste. Można by tylko poprawić temat zmuszania ludzi do bycia "sportowcami".

  2. Pucin:)

   @Paurek - zdrowy dostęp do broni to jest w Texasie-USA reszta to ściema i bzdura oraz tzw. terroryzm państwowy!!!!!!!!! :)

  3. Pucin:)

   @Paurek - zdrowy dostęp do broni to jest w Texasie-USA reszta to ściema i bzdura oraz tzw. terroryzm państwowy!!!!!!!!! :)