Reklama

Polityka obronna

Nowy szef wojskowego departamentu w BBN [DEFENCE24 NEWS]

Autor. BBN

Kmdr Jarosław Wypijewski został powołany na szefa Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego – dowiedział się nieoficjalnie Defence24.pl.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Jak dowiedział się nieoficjalnie Defence24.pl, kmdr Jarosław Wypijewski został powołany na stanowisko szefa Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi w piątek, 4 listopada przez szefa BBN Jacka Siewierę. Z nieoficjalnych informacji redakcji wynika, że oficer ten w najbliższym czasie otrzyma nominację generalską i zostanie awansowany na stopień kontradmirała.

Kmdr Jarosław Wypijewski był od 2019 roku szefem zespołu w Departamencie Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi Biura Bezpieczeństwa Narodowego. W latach 2018-2019 był Komendantem Portu Wojennego w Gdyni. Wcześniej służył między innymi w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych oraz Dowództwie Marynarki Wojennej. Dwukrotnie, w latach 2010-2011 oraz 2013-2014, uczestniczył w działaniach Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie. Brał również udział w misji ONZ w Syrii w latach 2008-2009.

Reklama

Czytaj też

Kmdr Jarosław Wypijewski jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych we Wrocławiu, Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Bydgoszczy, Akademii Marynarki Wojennej oraz Akademii Sztuki Wojennej.

Przed objęciem stanowiska przez kmdr. Wypijewskiego obowiązki szefa Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi czasowo pełnił płk Mariusz Fryc, zastępca dyrektora departamentu. Poprzedni szef Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi, gen. dyw. Dariusz Łukowski, jest obecnie zastępcą szefa BBN.

Czytaj też

Reklama

Komentarze (2)

  1. Mondry015

    fajnie ze jest admiral Teraz bedzie mila 3 nowe orkany tzn z nowym silnikiem na 2 sruby ale caly czas bez rbs dlaczego? a magazyn nie moze byc pusty

  2. Wojtekus

    Gratulacje Panie Kontradmirale. Powodzenia w wprowadzaniu zmian mentalnych do BBN. Mam nadzieje ze ostatnie zmiany personelu BBN przyczynia sie do zmiany strategi obrony panstwa.

Reklama